Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új táp telepítésénél kell...

Új táp telepítésénél kell állítani valamit?

Figyelt kérdés
Mióta új a tápom elsőnek el se indult a Windows. Gondoltam kötegfájl hiba. Ujra raktam ssdre is hddre is. Mindkettő esetben fagy. Új videokártyával is. Mi lehet a gond? Mindent bekötöttem ahogy kell. Azóta csináltam bios gyári visszaállítást is. A bios illesztőprogramja legújabb. Az nem lehet. Csak egyik csak másik rammal ugyanúgy fennáll a probléma. Telepítésnél zárlat lett volna? Teljesen random a fagyás. Van hogy lefagy van hogy újraindul. Mindegy hogy netezés közben vagy asztalon vagyok. Bárkinek tipp? Hardver: Fx6100 / Chieftec GPS700A8 / R9 290 / Kingmax 1333mhz ram 2x4 gb / M5A78L-M alaplap.

2014. okt. 1. 07:56
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
Próbáld ki másik táppal, lehet, hogy kifogtál egy hibás darabot.
2014. okt. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha behelyezel egy új tápot, semmilyen változtatást, beállítást nem kell eszközölni.

Az fx fogyasztása emlékeim szerint 125-130 watt körüli, az r9 290-é valahol 370 körül van. Eddig ez 500, a hdd-vel, alaplappal, memóriával max 550. Nos arra tudok gondolni, hogy nem tudja a chieftec valami ok miatt az előírt 700 wattot.

Bekötötted a kiegészítő áramcsatlakozót is?


Processzort, memóriákat nem birizgáltad?


Első körben kérj kölcsön egy tápot és nézd meg azzal. Tudom ez nehéz dolog. Vagy ha 14 napon belül vagy, visszaviheted az üzletbe a tápot, hogy újraindításokat generál, ezért helyben kicserélik neked az ÁSZF és a fogyasztóvédelmi törvény alapján.

2014. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát ügye megy a 8+6 pin a kártyának, a 24pin az alaplapba, egy 4pin a másik részére az alaplapnak, a két winyónak a kábelek, ezen kívül mar Csak azok a négyes csatlakozók vannak amik Tudtommal a dvd meghajtókhoz kellenek de mivel az nekem nincs így az nincs bekötve. Az érdekes hogy mielott eladtam a hd7770-et akkor meg a Windows bootolás előtt hibával ujra indult. Szóval nem az új kártya függvénye mivel a régivel is ezt csinálta. Máshoz nem nyúltam, ügyeltem Nehogy kárt okoztak igy le sem tört semmi. Tanácstalan vagyok. Be akarom vinni szervizbe megnézetni a tápot mielott garanciáztatom. Gyanakszom, hogy szoftveres probléma vagy memória de annak twsztje semmi hibát nem mutat...
2014. okt. 1. 09:55
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Alaplap hiba is lehet söt legelsőnek én erre tipelnék

Jó lene részleteket tudni pl régi táp? Stb

2014. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"legelsőnek" persze mikor megtudtad hogy a táp hibátlan

Az más kérdés hogy beszereléskor "sült-e ki" valami vagy más az ok

2014. okt. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A régi táp egy fsp hexa 500 volt...
2014. okt. 1. 10:39
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Fx 6100 oc nélkül 95W

R9 290 ref 275W

2014. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
7770 el mikor "elkezdte"(?) ujraindulásokat még a hexa volt vagy már chief?
2014. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Külön a 290-hez vettem a tápot tehát fspvel nyilvan neg sem próbáltam. Még a kártyát se tudtam kipróbálni:D nem jutottam odáig...
2014. okt. 1. 10:48
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor már chieftec volt. Elotte fspvel nem volt gondom.. Két pontosabban három eshetőség van. Vagy a táp rossz, vagy bekötésnél volt valami gebasz vagy csoda folytán pont a táp bekötésével egy időben jött elő memória vagy alaplap probléma...
2014. okt. 1. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!