Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi Corsair táp meg...

Az alábbi Corsair táp meg tudja e hajtani a konfigomat stabilan?

Figyelt kérdés

Egy CORSAIR VS Series VS350 típusú tápot nézegetek, nem tervezek mostanában gép-bővítést, a mostani tápom viszont egy nagyon régi Ultra Power, és hát meg van fáradva már nagyon. Szerintem a kiszemelt Corsair tápnak vinnie kellene fél gőzzel is az alábbi konfigot:


MSI A75MA-G55

AMD A8-3850

GEIL 2x2GB DDR3 1600MHz

WD 1TB Blue

WD 1TB Green

Pioneer BDR-207D


Azért biztos, ami biztos, megkérdezem a tapasztaltabbakat :)


A másik dolog, amiért a mostani tápot cserélni óhajtom: bekapcsolom az elosztót, bekapcsolnám a gépet, aztán vagy el sem indul, vagy el kezd felállni a rendszer - aztán kikapcsol a gép. Másik elosztót már próbáltam, nem segített (komolyabb sem, nem ott lesz a gond). Szóval várnom kell egy negyed órát kb. majd ezt követően bekapcsolom, feláll a rendszer, és kész, onnantól használható, EGÉSZEN a következő áramtalanításig... Ha csak a gépet állítom le, DE nem kapcsolom ki az elosztót, akkor bármikor visszakapcsolhatom újra, simán menni fog! Azonban, ha csak egy pár percre is lenyomom az elosztót, már játssza is újra a következő bekapcsolásnál a jelenséget... A másik: vettem, egy Kingston DTR 3.0 pendrive-ot, 32GB-osat. Na ez külön szám, úgy durvám 10 esetből 7x kapásból lelövi a gépet, amint rádugom a 3.0-ás portra xD 2.0-ás porton nem. Megfigyeltem (!!), hogy ennek már jó 1-2 óra bekapcsolt géphasználat kell (tudom, hülye megfogalmazás), azután rádugva már nem kapcsol ki a gép, és teszi is a dolgát, ahogy kell a gép is és a pendrive is... Amúgy igen, próbáltam már a pendrive-ot is természetesen más környezetben, 2.0/3.0 -án is, sehol semmilyen problémát nem okozott, tehát a pendrive se sáros. Szóval gyanús ez a régi táp nagyon... Mindenképp megérett a cserére, de mégis, ha a tünetek alapján valaki egy magyarázattal szolgálna (pláne, ha ezen felül természetesen megfelelné a kérdést is) igen megköszönném! Üdv.


2014. szept. 29. 21:19
1 2
 1/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Fsp apn 350 t ved inkáb ha lehet

Igen a mostani táp lehet oka a bajoknak a gond az hogy lehet tönkre is tett már valamit

2014. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél inkább egy 400-450 wattos tápot, az nagyobb igénybevétel esetén sem áll le. A Corsair VS450 CP-9020049 tápot ajánlanám a legjobban :)
2014. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. okt. 1. 17:34
 4/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Mivel kiemelted miért? "véletlen"? A géped még egy normális 200W os tápot se tudna leterhelni, nem nagyobb hanem drágább kell
2014. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Természetesen minöségel arányosan és nem túlárazásal

Seasonic G360 pl

2014. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jól írtad! De nem kell túlzásokba esni. Szakmabeli vagyok (bár nem a szakmámban dolgozok), érdekel mások véleménye, lehetőleg minél több. Az UP ami a gépben van csere érett már, és nem tett tönkre semmit, no para. Minden esetre a Seasonic valóban alternatíva... Máshol is érdeklődtem, elég nagy a szórás a véleményekben, tehát azért is emeltem ki, mert még nem döntöttem. Annak viszont örülök, hogy van legalább olyan ember -még, ha közveszélyes is :) - aki folyamatosan figyeli ezt a topikot! Respect.
2014. okt. 17. 23:50
 7/15 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: ez a konfig NINCS KŐBE VÉSVE! Elég régen nyúltam már bele a lelkivilágába, szval, ha módosítani fogom, nem tápcserével akarom kezdeni! Bár feltehetőleg akkor sem high-end szintre fogok fejleszteni.
2014. okt. 17. 23:54
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Minden pénz kérdés

De ha 1vga lesz gépben kb. 400W os táp elég lehet tuninghoz is persze nem extrémhez

2014. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Az emlitett 360 kb. 22ezer szóval nem is vészes, egy közép kat. Vga t bőven elbir és ha belegondolsz enyiért "normálisakból" max 650es van
2014. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

De az már nem olyan "extrás" táp

Persze ha "nem igényled" még ott vanak a "közép kat." tápok

2014. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!