Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD vagy Nvidia?

AMD vagy Nvidia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszerű a kérdés. Játékra(és kizárólag csak arra,nem munkára!!!!) melyik a jobb megoldás? Például kérdezem itt az R7 260x vs GTX 750. Tehát egyazon árkategóriában melyik az,amelyiket célszerűbb játékra vásárolni? Semmi videófelvevés,csak szimpla játék. Az Nvidia a támogatottsága miatt jobb lenne? Vagy semmit nem jelent az és inkább AMD?



2014. szept. 29. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos ár felett, szinte lényegtelen melyiket választod, (AMD vagy Nvidia) mert, ha egy nagyon tuti számtechzsenit ültetsz a gép elé ő sem fogja tudni neked megmondani játék közben, melyik gyártó kártyája van a gépedben. Ugyanígy van egy a processzorral is. Amelyik szimpatikus azt válaszd. Én évek óta AMD-s vagyok videokártyák terén. Sok helyen olvastam, hogy azonos a teljesítménye az Nvidiával, csak olcsóbb...
2014. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azonos árkatagóriában többnyire az AMD videókártyák erősebbek, de például a mostani széria( gtx 900) nagyon el lett találva ár/teljesítmény arányban.


Az általad említett vga-k közül az r7 260x erősebb picit, de a gtx 750 alig fogyaszt valamit(ha kicsi a tápod akkor jóljöhet)

2014. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

r7 260x kicsit erősebb, cserébe viszont dupla annyit fogyaszt, mint a gtx 750 (a gtx 750 r7 260 szintű).

Én a helyedben az r7 260x-et venném.

2014. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egyértelműen AMD!többet fogyaszt,de sokkal jobb.
2014. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1. Igen,azt gondoltam és végülis logikus is. Én aránylag a középkategóriára gondoltam most,azért hoztam fel azt a két kártyát :D

2. Igen,azt láttam én is,hogy jóval kevesebbet eszik a GTX-es :D

3. Ugye tudod,hogy egyikben az R7 260x a másikban szinte egyenlő,a harmadikban a GTX 750-es lett a "győztes"? :D Bár annyira nem izgat engem 4 FPS,mert hozzávagyok szokva az aránylag gyengébb grafikához,csak most már(inkább mondjuk úgy hogy 3 éve xd) nem indulnak a játékok egyáltalán és az gáz úgy :D

4. Én is őt fontoltam meg leginkább,de mindjárt kifejtem miért gondolkodtam a GTXen.

5. Karcsú kifejtés azért,de örülök a válaszodnak :D


Amúgy azért kérdeztem meg főleg,mert például el lett k**va a Watch Dogsban is a grafikai beállítás vagy támogatás vagy driver(fogalmam sincs mi) és ezáltal az AMD kártyákon irtózatosan rosszul teljesített rajta a játék. Eléggé zöld uralom volt ott. És a jövőben levő játékok tehát értitek,nem e lesz e ugyanez. GTA V meg tudtommal AMD-nek a Mantle-s cuccát(rem jól írtam) fogja inkább támogatni. Tehát,így mit javasoltok? Tök mindegy és szarjam le,vagy úgy döntsem el melyik játékokra lenne szánva és úgy válasszak?

2014. szept. 29. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem gtx 750 Ti van és lowon megy 30-40 fps-el a Watch Dogs, bár néha beszaggat. Lehet, hogy a 4 gb ram miatt van. Vedd az r7 260x-et, a wd egyébként is egy szar játék, a gta 5 viszont jó lesz.
2014. szept. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!