Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videokártya vagy a processzo...

A videokártya vagy a processzor a fontosabb, ha játékra is szeretném használni a laptopot?

Figyelt kérdés

Mint kiderült egy laptopot szeretnék venni, amin szeretnék némileg játszani is. Elég kompromisszum képes vagyok. Nem kell nekem, hogy a legújabb játék ultra-n menjen, de egy közepesnek azért örülnék. Mindenképpen egy lenovo laptopot szeretnék venni és a z510 kategóriában nézelődtem. Irányár max 160e ft.

Az egyik gép amit lestem egy intel pentium 3550m és gt740-mel rendelkezik a másik pedig egy i5 4200m és hd 4600-zal.

Mindkettővel nézegettem gameplayeket és mindkettő megbírkozik a mai játékokkal is ahogy láttam. Kérdésem arra irányul, az 1. verzióban a processzor túl gyenge e a videókártyához, illetve a mindennapi használatra inkább az i5ös lenne a jobb? Melyik párosítás a jobb választás?


2014. szept. 26. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
VGA a legfontosabb, de persze kell egy olyan Proci ami kihajtja.
2014. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó minőségű játékhoz jó videokártya kell

Jó videokártyát egy erősebb procival lehet kihajtani

Laptop nem való játékra, mert nem gyártanak beléjük erős áramzabáló alkatrészeket (erős proci erős videokártya megeszi a 100/100 wattot) és mert nem cserélheted le utólag az alkatrészeket ha netán rosszul választanál

2014. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsájts meg, ha nem pont a kérdésedre válaszolok, de ha laptopon szeretnél elfogadható szinten játszani, akor ne a 160 ezres kategóriában nézelődj. (természetesen ez attól is függ, hogy kinek mi az elfogadható szint.)
2014. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért azt is érdemes szem elött tartani,hogy egy 160 ezres noti nem fullHD kijelzővel szerelt.


1336-os felbontásra egy GT740M már nem annyira rossz.

2014. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor másképp teszem fel a kérdést. e kettő közül melyiket választanátok, illetve ebben a kategóriában tudnátok e jobbat?
2014. szept. 27. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem volt i7 procis is és a vga nem volt normálisan telepítve nem ment a játék, frissítés után meg simán, játékra az i3 is elég egy ilyen vga hoz.
2014. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ebben az árban a 840m vedd
2014. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!