Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Phenom II X4 (965 BE) vs....

Phenom II X4 (965 BE) vs. Phenom II X6?

Figyelt kérdés

Adott egy régi AMD-s Gigabyte lap, amiben AM3 kompatibilis foglalat van (utolsó kiadás). Nincs most keret új gépre, viszont használtan ezek a procik elérhetőek és kompatibilisek is az alaplapommal, így vennék egyet.

A kérdés, hogy megéri-e kb. 5-8 ezerrel többet áldozni egy X6-ra, vagy annyival ne várjak többet tőle, mint egy X4-től?



#teljesítmény #processzor #AMD #AM3 #phenom 2 x4 #phenom 2 x6
2014. szept. 24. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
én ahogy láttam az x6 nem erősebb mint az x4
2014. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem X6 van, és nagyon bejön. Csak ajánlani tudom, bár nincs tapasztalatom az x4ekkel.

tuningot 4,3ghz-ig stabilan bírja, arra se nagyon volt még problémám, hogy 2, max 4 mag dolgozna csak, szinte mindíg eloszlik a cpu terhelés.

2014. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"én ahogy láttam az x6 nem erősebb mint az x4"


Akkor miért gyártották anno? Talán unatkoztak?

Nekem X6 van, és még soha semmi nem fogta meg. (16 GB RAM)

Esküszöm, ha valaki tudna nekem mondani egy programot ami megfogja, annak fizetek egy tálca sört.

2014. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy x6 1055t vel találkoztam eddig viszont annak játék alatt olyan fps dropjai voltak.. nem mondom hogy mind rossz de saját élményem alapján nekem nem tetszett
2014. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én tettem fel a kérdést, tehát nem okoskodni akarok, csak egy vélemény: Szintetikus tesztekben úgy láttam, hogy tényleg nem sok az előnye az X6-nak az X4-hez képest.

Hogy miért gyártották az szerintem nem jó érvelés, mert a gyártók nem mindig pozícionálják egymás alá/felé a termékeiket. Ezért lenne számomra érdekes a tapasztalat. Fogyasztásban az X6 barátságosabbnak tűnik.

2014. szept. 24. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem x6 1090T van.

Lehetőleg olyat vegyél aminek az alap órajele azért 3Ghz/felette van.

2014. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BM-Striker ***** válasza:

Egy szorzásmentes X6 (1075T BE és nagyobbak), ott gyorsabb, mint egy X4, ahol a 6 szál ki van használva, máshol ugyanolyan órajelen ugyanúgy teljesít.


Mindkettő elmegy 4-4.2 ghz -ig megbízhatóan

2014. szept. 25. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!