Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplap illik az adott...

Milyen alaplap illik az adott konfigurációhoz?

Figyelt kérdés

A gépem felújítását tervezem.

A mostani konfigurációm:


Processzor: Intel(R) Core(TM) Duo CPU E7600

Videókártya: ATI Radeon HD 5670

Alaplap: Gigabyte Technology Co., Ltd. P43T-ES3G



A processzort rá gondoltam kicserélni(i5) : [link]


Neki kéne egy olyan alaplap, aminek 4db DDR3-as RAM foglalata van és belemegy az Nvidia GTX 750ti : [link]


Viszont egyelőre a videókártyám meg szeretném tartani. Tehát a másik kikötés az lenne, hogy az alaplap kompatibilis legyen a régi videókártyával, de ha eljön az idő be tudja fogadni az Nvidiát is.


Hálás megköszönném egy hozzáértő segítségét.



2014. szept. 18. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

MSI H97 Guard-Pro.

A kompatibilitással nem lesz gond, viszont ilyen proci mellé egy izmosabb kártya dukál. Még a GTX750 Ti-nél is.

2014. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. A videókártya képlékeny, csupán olyan alaplapra lenne szükségem ami befogadja majd az újakat. Egyszerre sok lenne a költségvetésből, ezért is fontos a visszafele való kompatibilitás. Pedig azt hittem hogy egy elég jó felsőkategóriás kártyáról beszéltem idáig. Mindenesetre köszönöm árban is megfelelő az alaplap. A kérdésem annyi, infót nem találtam róla hogy 4 slotos a ram helye? Mert 2x1+2x2 elosztásban van nekem.
2014. szept. 18. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, 4 RAM slot van rajta.

A GTX750 Ti pedig egy középkategóriás kártya, annak is inkább az alsó feléből. Néztem is, hogy elszállt az ára az utóbbi időben. Inkább az R7 265 környékén érdemes nézelődni azon az áron.


A csúcskategória pedig kicsit feljebb kezdődik, valahol a GTX770; R9 280X környékén. Egy ilyen i5 mellé mondjuk ezek sokkal inkább ideális kártyák lennének, csak ezek meg már kétszer annyiba kerülnek.

2014. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne. A fent említett alaplaphoz : [link]


Melyik I5-ös processzor illene jobban és miért?


1.: [link]


2.: [link]


Illetve az alábbi linken megtalálható termékek közül


[link]


Köszönöm

2014. szept. 19. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!