Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC konfignak milyet tudnék...

PC konfignak milyet tudnék ebből összeállítani?

Figyelt kérdés

Kb. 200 000 Ft-ot szeretnék rá áldozni, ebben az árkategóriában lehetőleg a legjobbat szeretném megvenni. Igazából nem kifejezetten játékokra használnám, hanem programokra, mint pl. After Effects, Premiere Pro, Photoshop, 3D Studio Max, stb. Egy-egy játék azért nem árt, ha elfut rajta, pl. a Fifa 15, de nem kell Killer Gamer PC, mert úgysem használnám ki. Erre tudnátok nekem egy jó PC konfigurációt összeállítani?

Köszönöm mindenkinek aki az idejét erre áldozza!



2014. szept. 17. 09:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

A videokártyáról nem tudok írni, mert kihagytam egy kis időt, így nem lennék hiteles, de az tény, hogy a memória mennyisége nem para. Sok 2 gigás kártyát tudnék mutatni ami nem jó semmire, mert nem az a lényeg. Az csak "parasztvakítás"


Az összeállítás majdnem tökéletes, és az indok is korrekt, de van egy kis korrekció, és egy privát véleményem.

Utóbbi nem mérvadó. Előbbi viszont....

Azzal kezdeném akkor...


Egy 1866Mhz-et tudó lapba nem tennék 1600Mhz-es modulokat.


A lapból kicsit csinosabbat néznék.

...és így a memóriából is bikábbat.

GIGABYTE GA-990XA-UD3

Kingston 2x4GB DDR3 2400MHz HX324C11T2K2/8 memória

Tápot nem vennék olyat, akinek van neve, de nincs gyára.

Nevet fizeted meg, és közeben Enhance. ..persze, jó, de...

Én Inkább: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM

Az 120-as SSD kicsi lesz, ha a nagy merevlemezt csak tárolónak használod.

Amiből én nem 2, hanem 3 Terást vennék. Toshiba 3Tera.

A házat beáldoznám, ha a pénz adott, pedig praktikus a merevlemez keresztben, de ez már tényleg egyedi ízlés.


Igen, tudom, a vége több, de részleteiben is megfontolandó.

Én nem tudom felmérni a számítógépes játékos szokásaid, ezért az említett programok, és a saját játékfelhasználási kapacitásom ötvöztem, amikor a 120-at szűknek véltem. Nem látom át a célod, én a géppel dolgozom, mint webtervező. tehát adobe. Nálad játszik az effektezés, ami feltételez pár testesebb progit a háttérben. A játékok egyenesen zabálják a tárolókat, főleg az online kapcsolatokkal lesznek éhes cápákká. Csak a steam mappám 50 GB, pedig nem gyűjtöm a játékokat, és az origint, még meg sem néztem.

A másik "merevlemezt" csak tárolóként alkalmaznám, ezért sem árt a nagyobb főmeghajtó.


Összefoglalva, ha bele kell férni, akkor az eredeti összeállítás kitűnő, de az 1600-as memória leszegényítené,

és a házat beáldoznám nagyobb SSD-re.

A chieftec-nek elég tapasztalata van a Deltánál, így nem divattáp, hanem kiemelten ajánlott.

A Toshiba merevlemez Hitachi. :-) Jelenleg csak pár hónapja fut, így tesztidős, de a hitachi merevlemezeim túl vannak a garancia idő kétszeresén, így bizakodom.

Nagy Tera felhasználó vagyok, nincsenek korongmentéseim.

Csak 5000.- el több a +1 tera. ;-)


Nálam hab a tortán, egy merevlemez dokkoló.

2014. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt, elképzelhető, hogy megfogadok pár tanácsot! :)
2014. szept. 19. 09:48
 13/16 Gábor_79 ***** válasza:
Én meg Intel processzort javasolnék munkára főleg. Épp a linkelt oldalon is látszik, hogy az egy 2 éves processzor, a foglalat meg kihalóban is van, nem jön rá új processzor. 200k-s gépbe már belefér.
2014. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A memória időzítésnél szabad kezet kapsz. A CL 11-es jóval olcsóbb mint a cl9-es, viszont kb 0,5%-al lassabb csak.

[link]

Inkább a frekvenciára figyelj, de az 1600-os abból is elég lesz. Az általad felvázolt feladatokra tényleg egy több magos amd a jobb megoldás. A plusz proci hűtő szerintem nem szükséges, mert a gyári bőségesen elég, ha nem húzod a cpu-t, márpedig szerintem nem fogod átlag userként. Jelenleg az R7 260x-ek 30000 körül kezdődnek, 32-ért már 2 gb-os is van. Annyit helyesbítenék, hogy a vram annyit számít, hogy nem 30, hanem mondjuk 35-36 fps-ed lesz, tehát kicsit a sebességhez tesz hozzá. Illetve napjaink videojátai még 1, max 2 gigás követelménnyel rendelkeznek, de pl a killing floor már elszállt 4 gigával jön ki, remélhetőleg ez nem lesz ragadós. Ha van rá módod, vedd meg a 2 gigásat.

50 körül lépnek be az r9 270x-ek, illetve 55 felett az r9 280-ak. Efölé jelenleg felesleges menni.


Tápból minimum 500 wattos márkásat ajánlott, ramból 8 giga. Viszont jó hír, hogy ezeket bőségesen bele lehet suvasztani a 200-ba és még marad is.

2014. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bocs elírtam: az evil within-nek lesz 4 giga vramos követelménye.

[link]


Egyébként picit off, de csemegézgessünk ezen a rendszerkövetelményen. Agyament, nemde?

64-bit Windows 7 / Windows 8

i7 with four plus cores

4GB RAM

50GB of hard drive space

GeForce GTX 670 or equivalent with 4GB of VRAM

High speed internet connection

Steam account and activation

2014. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Gábor_79 ***** válasza:
Shadow of Mordor 6Gb [link] , ez se rossz. Veszel egy 100 ezres kártyát és nem bírja; vicces.
2014. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!