Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy gép, két tápegység?

Egy gép, két tápegység?

Figyelt kérdés

Feltennék egy kérdést. Egy ELMÉLETI(!!!!) kérdést. Szerintetek az megoldható, hogy a gépben lévő tápegységről üzemelne a videókártyán kívül minden, a videókártyát pedig egy külön tápról hajtanám. Tehát a 2. tápegység kapna áramot, és a 6, illetve 8 pines csati menne a vga-ba. A tápon az alaplapra menő kábelen összekötöm a zöld, és fekete kábelt, így a táp egyből indul ha áramot kap. A kérdésem csak az lenne, ad ez-e így elég áramot?

Légyszi ne értetlenkedjetek, tényleg csak elméleti síkon merült fel a gondolat..



2014. szept. 17. 07:44
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Elméletileg lehetséges, csak akkor másik tápot külön kell indítani egy időben a másikkal, a zöld és a szomszédos fekete kábel összezárásával.


Gyakorlatilag persze hülyeség, és nem szabad ezzel rizikózni.

2014. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rizikó alatt mit értesz? Túláram? Mert ha nem elegendő lekapcsolna a kártya, nem?
2014. szept. 17. 08:24
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Rizikó alatt inkább azt értem, hogy ez nem rendeltetés szerű működtetés. Ilyet még nem igen csinált senki.

Így tapasztalt sincs róla, mi történne ha.....


De ha te bevállalod, akkor sok sikert.

Én teljesen elhatárolódok tőle, ha valami hiba csúszik be, mivel a válaszom is csak ELMÉLETI.

2014. szept. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ige, igen, természetesen. Köszönöm szépen :)
2014. szept. 17. 08:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csinálták ezt nem rég nagyon sokan,amikor ment a bányászat,és 4 kártya volt egy gépben.


Tehát gyakorlatban is lehetséges.


Viszont ha nem létszükség,akkor ne csinálj ilyeneket.

2014. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2014. szept. 17. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
én vinyókat hajtottam külön tápról, azoknál bevált :)
2014. szept. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!