Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » R7 260X 1GB GDDR5 FullHD-ra?...

Stark2000 kérdése:

R7 260X 1GB GDDR5 FullHD-ra? Vagy inkább kisebb monitor a nagyobb teljesítményért?

Figyelt kérdés

Van egy Sapphire R7 260X 1GB GDDR5 videokártyám, jelenleg 1280x1024 felbontáson játszok. Nagyon szépen visz mindent 6gb rammal és egy Pentium G2030 processzor társaságában, DE! Ha én szeretnék egy nagyobb monitort, ami 16:9-es képarányú, de még is szeretném megtartani ezt a teljesítményt (BF3 Ultrán megy, kicsit beszaggat néha, gondolom a processzor miatt, ez később orvosolva lesz I5 cserével és 8gb rammal), akkor mit kellene tennem? R9 280 videokártyára váltani, vagy GTX760-ra?

Vagy az I5-tel már jobban fog menni a kártya (olyan, mintha egy kicsit visszafogná a processzor!) ?


Amúgy ezt a monitort néztem ki: [link] , IPS, 23-24 Col, 5ms válaszidő, és van rajta HDMI, és eléggé tetszetős is!


Szerintetek mit tegyek? (Processzor csere és ram bővítés fél év múlva lenne meg, videokártya cseréig pedig minimum 1 év még.)



2014. szept. 15. 14:19
 1/3 BM-Striker ***** válasza:

Nem muszáj maximális felbontáson játszani, ha kártya nem bírja. Sok játéknál nincs is látható különbség a kisebb és nagyobb felbontás között.


Ha az ez igényed, hogy FHD-be játsszál, akkor kelleni fog egy erősebb videokártya.


R9 280 pl. jó vétel.


Valóban több FPS-ed lenne egy i5-tel, de ez addig lényegtelen, amíg a játék élvezhetően fut.


Ha nem kell ne sok ölj pénzt a gépbe, amíg az igényeidet kielégíti.

2014. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 760 most nem rendelkezik kimondottan jó ár\érték aránnyal, kb 20% al erősebb, mint egy 660, viszont ahol a 660 kevés, ott általában a 760 is(és a 660 46k körül kezdődik, 760 meg amikor utoljára néztem 68k környékén). Szóval ha ebben az árkategóriában nv t akarsz, akkor a 660 jobban megéri(bf4 1080p ben ultrán 45+ fps, bf3 ugyanilyen beállítások mellett 70+).
2014. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nvidiából csak a GTX770 és a GTX680 jöhet szóba, ha videokártyát veszek a jövőben. AMD fele jobban húz a szívem, meg a pénztárcám is jobban kedveli az R9 280 árát /55.000-65.000Ft/.


FullHD monitort szerintem fogok venni, már csak a szebb képért, és hogy a filmezés is jobb legyen. Videokártya majd megnézem hogyan viszi a játékokat FullHD-n, aztán ha nagyon rosszul, akkor videokártya és processzor csere. Na meg valami táp sem ártana, az a 2gb ram pedig ráér.


Köszönöm!

2014. szept. 15. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!