Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen HDD-t (sata3) ajánlanát...

Milyen HDD-t (sata3) ajánlanátok laptopba ami halk?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy seagate momentus thin 500gb van a gépbe de idegesítő cicergő nyekergő hangja van mint régen a betárcsázós netnek csak halkabb. Kb 1 hónapja vettem a gépet ezt szeretném lecserélni benne gondolom garanciába ez nem fér bele. SSD-t nem szeretnék mert annyit már nem akarok rákölteni. Személyes tapasztalatok is jöhetnek.

2014. szept. 14. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Az nem normális dolog, ha hangos egy új hdd. Biztos, hogy az adja ezt a hangot? Amikor kezd tönkremenni, akkor inkább kattogó hangot ad(amíg nincs baja, akkor meg jóformán teljesen csendes).

Nem sok márkát kellett végigpróbálnom, annak idején volt egy gagyi maxtor(ami mellesleg majd' 10 év után ment tönkre), azóta csak wd t vettem, semmi baj nem volt velük(blue, green, és black is van itthon), úgyhogy személyes tapasztalat alapján ezeket ajánlanám.

2014. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A hdd sentinel se ír semmi hibát. A régi gépbe a seagate nagyon halk volt. Az eddigi keresgélések alapján én is egy WD scorpio blue felé hajlok.
2014. szept. 14. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
A HD Sentinelben a Lemez/Fejlett energiagazdálkodáson belül kattints a tiltásra majd zárd be az ablakot. Ha megszűnik a hang, akkor elmondom mi a probléma.
2014. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Teljesen nem szűnt meg, de jelentősen csendesebb lett. Viszont most eggy állandósult halkabb cicergése van és nem az az időközönkénti élesebb hang
2014. szept. 14. 22:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Az időközönkénti élesebb hang emiatt lehetett:

[link]

[link]

Tudom, hogy nem WD, hanem Seagete, de ez szinte minden HDD-nél fentáll.

2014. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az egyik leírásban van egy kép a Hd sentinelből és feltűnt hogy a seek error az ott 0 míg nekem : 9984116
2014. szept. 14. 23:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Azzal semmi gond. Egyes gyártók, (Seagate) pl. az elvégzett műveletek számát pakolja be ezen név alá, nem azt amit más gyártók. Van egy Seagate HDD-m, azon is óriási ez az érték, de 3 évig volt rendszerlemez, most meg biztonsági mentés van rajta. 100/100-as. Van egy WD lemezem, azon ez az érték 0, még WD esetében a nagy érték hibát jelezne, addig Seagate-nél nem. Hasonló érték a Raw Read Error Rate. Ez is 0 WD esetében, Seagete esetében meg mindig valami óriási szám van ott, de ettől a HDD hibátlan.
2014. szept. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat mentek a zöld kezek. Azért le fogom cserélni a HDD-t mert engem egyszerűen zavar. Pláne hogy a gépet is a hűtés hangja miatt cseréltem le :D ÉS pl filmnézés közben is elég idegesítő. A másik érdekes dolgog, hogy BS playernél elő jön a jelenség media playernél nem.
2014. szept. 14. 23:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!