Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges ez? (Kérdésed túl...

Lehetséges ez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
2 operációs rendszert szeretnék feltelepíteni a gépemre, egy Windows 7-et, és egy windows 8.1-et. Sosem csináltam eddig még ilyet, ezért kérdem meg. azért lenne fontos, mert így talán adatvesztés nélkül lehetne rá új rendszert rakni, a másik pedig hogy apróbb gyorsasági teszteket szeretnék rajta elvégezni, mielőtt végleg feltelepítem az egyiket. Valahogy úgy képzelem én ezt el, hogy bekapcsolom, és kiválasztom hogy most melyiket akarom futtatni, és akkor azzal Bootol be a gép.
2014. szept. 10. 16:59
 1/6 Tengor ***** válasza:
100%

Lehetséges. Célszerű 3 partíciót létrehozni. 2 x 100 GB-ot a két oprendszernek és egy maradékot az adatnak. Először a Win 7-et, aztán a Win 8-at tedd fel.

A telepítés nem jár adatvesztéssel, ha okosan csinálod.

2014. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!


Akkor én neki is látok a dolognak :D


Ment a zöld kéz is ;)

2014. szept. 10. 18:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Még azt megkérdezhetem, hogy ha most van rajta egy win7 most, és egy csomó adat, ami perpillanat piszkosul fontos számomra, akkor feltudom rakni úgy a 8.1-est hogy ne vesszenek el ezek, vagy mindenáron ki kell mentenem?
2014. szept. 11. 21:10
 4/6 Tengor ***** válasza:

Ha fontos az adat, akkor arról van biztonsági mentésed, ami a géptől függetlenül van tárolva.

Partíció átméretezésekkel megoldható a dolog, ha van elég szabad hely, de ez csak akkor biztonságos, ha van mentésed az adatokról.

2014. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy ugyan a nyersanyag megvan, de olyan projektfájlok vannak szanaszét mentve, amiket nem nagyon lehet egyben lementeni.


Ebben az esetben viszont csinálni fogok egy 150 GB-s partíciót, és arra telepítem fel az új Windows-t, de ettől függetlenül megpróbálom lementeni az összes adatot. Köszönöm a segítséget, és szeretnék elnézést kérni ha hülyességel húztam az idődet :)

2014. szept. 11. 21:44
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindent úgy csináltam, ahogy mondtad, és sikerrel jártam! Nagyon szépen köszönöm! :D
2014. szept. 15. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!