Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elbír ez az alaplap egy R9...

Elbír ez az alaplap egy R9 270crossfire-t?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy darab Sapphire R9 270 Dual-x Boost van a gépemben (nem oc verzió) és arra gondoltam veszek mellé egy ugyanilyet mivel két ilyen jobb teljesítményt produkál mint egy R9 290x. Tudom a single kártya jobb sokszor kompatibilitás szempontjából valamint hely/melegedés szempontjából is, de ez anyagilag könnyebben kivitelezhető mint egy 290x. A kérdés, hogy ez az alaplap bírja e? A tápom gyenge hozzá azt tudom(fsp hexa 500w) meg majd procit is újítom(fx6100) csak érdekelne hogy kivitelezhető-e ? Köszi a választ!

2014. szept. 5. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
öööööh, csak én nem látok itt sehol alaplapot?
2014. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs most eszméltem hogy az lemaradt: Asus AMD AM3+ M5A78L-M/USB3
2014. szept. 5. 09:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezen a lapon csak egy db 16x PCI-E csatlakozás van, bele se megy egy második vga. AMD-hez normális crossfire-hez érdemes egy 990-es lapot venni, hogy legyen valami teljesítmény is mögötte.
2014. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A CF nem eri meg a teljesitmeny nem adodik ossz hanem csak no! Ket R9 270 soha nem lesz olyan eros mint egy R9 290X! (Ezt a hulyeseget nem tudom hol hallottad!)

#2 +1

2014. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van egyre több játék, ahol egyre jobban skálázódnak a több vga-s rendszerek, helyenként meg is duplázódik az egy kártyához képest, de kell mögé teljesítmény is, hogy ki tudja az ember használni.

AMD-ből egy tuningolt 8320-as egy 990-es lapban, tápból egy 650-es Raider legalább. Úgy már van értelme több vga-nak, a 270 önmagában már elég erős hozzá, hogy ha valahol rosszabb a cf skálázódása, akkor se essen kétségbe, de szvsz. még így is gyengének érzem egy cf-hez, középkategóriás kártyából nem szoktak cf-et építeni pont az előbb említett okból.

2014. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
[link] innen vettem... De így, hogy kinyitottátok a szemem és nem jó az alaplapom így nem érné meg. Köszönöm a válaszokat. 1680x1050-es felbontásra el leszek ezzel is egy darabig... Szép napot Nektek
2014. szept. 5. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor felbontáson így is CPU limited van most is.
2014. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát azért ezt az FX6100-at 4.5ghzig hűtéssel fel lehet húzni...Az azért nem fojtja a 270-est... Ennek sok forrásból utána olvastam a procim felől ezzel a kártyával egyelőre nincs limitem... De Köszi Neked is :)
2014. szept. 5. 15:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen alacsony felbontáson még egy i5-nek is lehet limitet adni.
2014. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!