Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A véleményeteket szeretném...

A véleményeteket szeretném kérni? Asztali vagy laptop?

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim érdeklődtek, hogy nem akarok-e új laptopot, de én feleslegesnek érzem. Jelenleg egy egyéves teljesen rendbe tartott dell laptopom van ami számomra az egyetemre és a gyakornoki munkára tökéletes. Nem játszok rajta, nincsenek rajta nagy hardvert igénylő programok.

Egy olyan ötletem támadt, hogy én inkább visszaváltanék asztali gépre, tehát nem egy új laptopot kérnék, hanem egy asztali gépet ami jóval olcsóbb. Mivel nem vagyok szakértő ki szeretném kérni a véleményeteket. Tényleg unorthodox ötlet asztali gépre beruházni. Én amire a laptopot használom azt már csúcsteljesítményen nyomon. Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. szept. 4. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van egy jól működő gépem, akkor én a szülőktől kapott pénzt inkább félretenném, és később abból vennék egy jobb laptopot/gépet pl., amikor szükségem lesz rá.


Egyébként az, hogy asztali vagy laptop - szerintem nem "vallás" kérdése, neked kell eldönteni, melyik a praktikusabb. Az asztali flexibilisebb (bővíthetőség szempontjából), meg olcsóbb talán, de több helyet foglal, nehezebben mozdítható. Te tudod, melyik szempont fontosabb. :)

2014. szept. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
48%

"ami számomra az egyetemre és a gyakornoki munkára tökéletes. "


Minek egyáltalán új gép? Asztali baromság amúgy szerintem, kivéve ha játékra kell. Szerintem sokkal fontosabb a mobilitás.

2014. szept. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elájulok, hogy a 15.6-nál kisebb (pl. 14') laptopokba csak U végű processzort tudnak tenni, emellé egy integrált videókártyát és már 250.000 körül van, csak azért mert nem kommersz 15.6 colos. De mégis laptopot vennék. Volt asztali gépem, most laptopom van, de engem semmivel nem lehetne visszaszoktatni az asztali gépre. Szeretem azt, hogy felkapom és viszem, nem mint egy asztali gépet a mögötte lévő kábelrengeteggel meg minden mással, helyhez kötve. Aki játszik, szeretné később bővíteni vagy akinek bármilyen okból atomerőmű kell, az vegyen asztali gépet, mindenki más szerintem tökéletesen meglenne egy laptoppal.

A te esetedben szerintem nem kell új gép.

2014. szept. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BM-Striker ***** válasza:

Nem tudom, pontosan milyen a gép, de ha az igényeidének megfelel,akkor semmi ok sincsen a cserére.


Mérnöki célokra vagy elég e gy teljesen átlagos darab, vagy pedig egy drága mobil munkaállomás kell, amin előlegesen dolgozni fogsz.



Itt inkább az kérdés, hogy mennyit ruháznál be egy új gépre.


Ha van kb 200k-d akkor érdemes építeni egy k-s i5-el szerelt gépet, az akár 5-6 évig is jól használható marad.


Notebooknak akkor van értelme elsődleges gépnek, ha az asztali valamelyen okból kényelmetlen lenne , pl helyhiány, sokat utazol, instabil az áramellátás...



A gyakornoki munka alatt majd rá fogsz jönni, hogy valóban mire van szükséged.

2014. szept. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szüleid nem akarnak neked új laptopot venni, csak nincs ötletük, hogy mit kapj a születésnapodra.


Ha nagyon vágysz valami laptop értékű dologra, akkor itt az idő hogy megoszd velük.

2014. szept. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor maradok a mostani laptopomnál. :)
2014. szept. 4. 09:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Amugy mennyit szantal volona a laptopra vagy asztali pc-re?
2014. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

200k ha asztali pc.

250k pegig laptopra.

2014. szept. 4. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!