Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adatmentés formázott- particio...

Adatmentés formázott- particionált HDD ről hogyan? Mivel?

Figyelt kérdés
Amire kimásoltam az adatokat az a hdd tönkrement ezért azt amit szervizeltem onnan szeretném visszamásolni csak ugye uj vindows uj particio

2014. szept. 3. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól értem? Törölted a partíciót, utána létrehoztál a helyén egy újat, telepítettél rá egy friss Windowst, és innen akarod visszanyerni az adatokat?

El kell hogy keserítselek, de azokra az adatokra már keresztet vethetsz. Esetleg ha a Kürtnek kifizetsz egy valag pénzt, talán pár százalékát vissza tudják állítani, de jó eséllyel az adataid jelentős részét már felülírtad.

2014. szept. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Reiber Péter ***** válasza:

Adatvisszaállitó programok egy részét még visszahozhatják, o&o recovery, ilyesmik.


Azok a file-ok amiket a települt windows felülírt, mindörökre elvesztek, de a mai lemezek nagyok, egy pár GB win telepítés épp az "elejét" gyalulja le csak, ahol -jó eséllyel- nagyrészt csak a régi windows volt eredetileg is.


Az adatvisszaállító úgy működik, hogy megkeresi a régi legyallt partició még ott lévő könyvátait és file-jait, de mivel a főkönyvtár elől van, az tuti odaveszett(felül van írva), tehát ilyen $xxxxxxxx.xxx könvytárakat és esetleg file-okat kapsz vissza, de ha belenézel(erre az adatvisszaállító progi lehetőséget ad), ottlehet egy csomó mindened épségben.



Ami minden adatmentésnél FONTOS ezt a lemezt csak "mellé dugd" egy működő másik lemezen lévő "mentő" rendszernek, ha adatot akarsz visszaállítani NE indítsd el többet a rajta lévő rendszert.


Minden indítással, egyre többet ír win a lemezre, egyre hízik a rendszer, közben újabb és újabb értékes adataidat semmisíti meg a régi telepítésből.


Sok szerencsét.

2015. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!