Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől fagyhat még MINDIG a gép?

Mitől fagyhat még MINDIG a gép?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje próbálom orvosolni a problémát. Két probléma is lenne.

Az egyik:

Csak ugy megy a gép, olvasgatok, stb. Ez idő alatt többször is lefagy (hibaüzenetet kapok, miszerint nem válaszol a drivere a karinak), de egy idő után teljesen elsötétül a kép és nem lehet visszahozni, csak gép ujraindítással.

A másik: Elindítok egy bizonyos játékot (MTA:SA) és elsötétül a kép és hogy ezt orvosoljam, resizni kell a gépet.


Már írtam hasonló kérdéseket, amiben azt mondták hogy alaplap vagy táp a rossz. Nos, vettem egy uj tápot és egy alaplapot is és még MINDIG ezt csinálja!


Valószínű hogy tényleg a VGA a hibás?


Konfig:

ASUS R7 260 (6-7 hetes)

ASROCK B75 Pro3 (1 hetes)

INTEL i5 3470 (4-5 hetes)

CHIEFTEC GPS-600A8 (1 hetes)

KINGMAX 2x2Gb 1333Mhz (1.5 éves)

SEAGATE 160Gb 7200Rpm (1 éves)



2014. szept. 1. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vga lesz a bibi.Állítólag hullanak el az ilyen karik.Esetleg egy driver csere nem hátrány.
2014. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Drivereket cserélgettem. Kipróbáltam azt is, hogy másik gyártó oldaláról szedem le a drivert, ugyse.


Windowst is már 3x ujraraktam a videókártya óta (Win7 Ultimate 64bit)


Próbáltam ezt is, azt is. Semmi nem jött be. Sajnos hülye voltam és amit nem kellett volna, hogy állítottam a kártyának a "tuningján", hogy kicsit kisebb órajelen dolgozzon. Háát ígyse.


Így a kártyát jó, ha 15e Ft-ért beszámítják valahol.

2014. szept. 1. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Az R7 260(X) sajnos elég problémás, valószínűleg azzal lesz a gond.
2014. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valószínű. Eladom 15-20e Ft körül és veszek egy használt GTX-et.


Ha megtörténne ez, akkor milyet vegyek? (használtan)

-GTX550

-GTX560

-GTX640

-GTX650


Vagy, ha esetleg más, olcsóbb kártya, ami jó is...


Leginkább játszom a gépen (LOL, CSGO, MTA, stb.), szóval valami kicsit erősebb kártya kéne ;)

2014. szept. 1. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:

GTX750 vagy GTX750Ti


De én megpróbálnám gariztatni, senki nem fog érte hibásan 20k-t adni.

2014. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Attól még lehet gariztatni, hogy lejjebb huztam az órajeleit minimálisra (mármint amilyen keveset a progi enged)?
2014. szept. 1. 16:47
 7/9 A kérdező kommentje:

Régi videókártyám egy Gigabyte Radeon HD6670-es volt.

A hugom gépébe lett belerakva az és az övéből egy régi HD5450 lett kiszedve. Kipróbálom szerintem hogy a HD6670 mit csinál ebben a gépben és addig a hugom gépébe visszarakom a HD5450-et, csak nem tudom mit fog szólni hozzá amikor LOLozni fog és kevesebb FPS-e lesz :D

2014. szept. 1. 16:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Állítsd vissza az órajelet, és lehet gariztatni.
2014. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lett megoldás a problémára? Nekem is hasonló a probléma, ahogy elindítok egy játékot, egyből sötét képernyő és csak resizni lehet. Kivettem a kártyát és integrált videókártyával megy a gép, a játékok is elindulnak, természetesen laggolnak, mert gyenge. Asus R9 280X-em. Énis elviszem gariztatni, remélem megcsinálják.
2015. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!