Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártyáknál a bit száma...

Bad Answer kérdése:

Videókártyáknál a bit száma mennyit számít, illetve miért jobb, ha nagyobb a bit szám?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 15:45
 1/7 NagyD14 válasza:
Nem vagyok egy nagy szakértő csak azt írom le amit úgy halottam ha jól emlékszem a bitek száma a másodpercenként átvitt színek számát jelenti tehát minél nagyobb a bit szám annál gyorsabban úgymond frissül a képernyőd.De ha nagy butaságot írtam bocsi.
2014. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A videókártya memóriájának adatátviteli sebességének egyik jellemzője. Tullkép azt jelenti, hogy egy órajel alatt hány bitet tud átvándorolni a memóriából a prociba, vagy fordítva. Tehát pl.: 200 Mhz-es és 64 bit-es memória átviteli sebessége 12800Mbit/s, egy 100 Mhz-es, de 256 bites kártya adatátviteli sebessége 25600 Mbit/s, tehát hiába fele akkora órajelű a memória, ha a sávszélesség 4X akkora akkor 2X gyorsabb lesz.
2014. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es. Amit kiszámoltál az a memory bandwith ugye?(mhzxbit szám)


érdeklődök csak:)

2014. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gpu típusa számít.
2014. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor egy ASUS Radeon R9 280X 3GB 384bit mennyire számít jónak?
2014. szept. 1. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó kártya.
2014. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3# igen az. Átvitelisebesség = sávszélesség
2014. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!