Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vibrál a monitorom...

Miért vibrál a monitorom játékok közben?

Figyelt kérdés
Most vettem új videókártyát (asus r7 250x 2gb) és monitort (asus ve228de). A monitoron csak VGA bemenet van míg a kártyán DVI, HDMI, Display port. A monitor a kártyához DVI/VGA átalakítóval van rákötve (olvastam hogy akár ez is okozhatja). Csak a játékokban vibrál enyhén de az épp elég hogy zavarjon. Mit tegyek?
2014. aug. 29. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A játékok közben vízszintesen sötét csíkok vannak? Én is így vagyok vele.. És nem az átalakító miatt, hanem mert (ha jól informálódtam) nem bír el ekkora adatátvitelt a sima VGA csatlakozó, ezért kell a DVI vagy HDMI. De a monitorodnak is ilyenednek kell lennie, és nem átalakítóval.
2014. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 CspCsj ***** válasza:

A VGA maximális felbontása és képfrissítése 2048 x 1536 x 85Hz, de FullHD-n magasabb is lehet a képfrissítés 1920 x 1080 x 120Hz.


Nézd meg a csatlakozóknál nem lötyög-e és szorosan csavard rá a dugó rögzítőcsavarjait, ha csak egyik végén van a VGA kábelnek vasmag (kis bumszli a kábel végétől) akkor azt a videokártyához tenném, ha mindkét végén van akkor mindegy. Esetleg megpróbálnám vastagabb kábellel, ha van ismerősnek.

Aztán még megpróbálnám az egyéb csatlakozókat kiszűrni. (pl. a külső hangszóró, vagy ha TVtuner-ed van és TVkábel is csatlakozik).

De driver vagy egyéb szoftver is okozhat ilyet (ismerősnél két nyomtató programja akadt össze és okozott hasonló tüneteket, úgyhogy választania kellett a kettö közül)

2014. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A monitorban nincs rendes szűrő, fullHd-n pedig nem bír el ekkora adatfolyamot és zavaros a kép. Zavarszűrős kábel létezik csak marha drága, hülyeség volt olyan fullHD-s monitort venni, ami nem DVI vagy HDMI-vel csatlakozik a géphez, így lesegetheted a csíkokat.
2014. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ilyen zavarszűrős kábelt pontosan mennyiért lehet kapni?
2014. szept. 3. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a probléma áll fent!
2014. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem olcsó és nem biztos, hogy megoldja a gondot.
2014. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 CspCsj ***** válasza:

Ismerősnek SyncMaster 2243 van (kb 5 éve még olyanok voltak), azon is csak analóg a bemenet, de még nem panaszkodott. Párszor ha valami galibát csinált és átmentem helyrehozni, szépnek és élesnek találtam a képet. Persze ez másik típus, szóval lehetnek eltérések.

Ha most vásárolnék, DVI-vel venném. (HDMI akkor szokott lenni, ha van beépített hangszóró, de azt úgysem használnám)

2014. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!