Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook zsanér javítása így,...

Notebook zsanér javítása így, szerintetek, jó lenne?

Figyelt kérdés

Nos lehet hogy találkoztatok már néhány kérdésemmel.


Van egy hulladék PB F5211-HC-260HG tipusú notebookom ami úgy hulladék ahogy vagy, vagyis csak a burkolata, esik szét meg minden, volt már olyan is hogy elpattant vagy kilazult vagy nem tudom mi volt a zsanérjával csak cserélték az egész alsó burkolatát, és arra lennék kíváncsi hogy ha mégegyszer elpattan akkor úgy meg tudnám-e javítani hogy ha elpattan a zsanér akkor szétszedem, és ezzel a tömítő, szigetelő gumipasztával vagy mivel, amivel az ablaküvegeket, szélvédőket is ragasztják, rögzítik hogy ha ezzel tudom-e rögzíteni, vagy úgy jó-e ha úgy csinálom hogy a zsanér alá, mellé teszek belőle, belenyomom úgy mint ha nem is volna baja aztán a tetejére is rakok, és az egészet összecsavarozom vissza...


ugyan ilyen pasztát vettem más célra és arra gondoltam hogy lehetne-e ezzel ilyet csinálni:


[link]



2014. aug. 27. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? :D Majd mindenképp küldj egy képet a végeredményről. A zsanér egy fém szerkezet, nem tudom, hogy tudnád azt egy pasztával pótolni, de kíváncsi vagyok nagyon.
2014. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát én arra gondoltam, ahogy csavarral bele van rögzítve a hátuljába, máskor is ott pattant el, és ahogy már szétszedtem, ott láttam hogy egy kis külön erekesztett rész van a zsanérok körül... azt akarom telenyomni ilyen pasztával.. már ha elfog még egyszer pattanni, de gyanítom hogy igen mert oldalt a hűtő szellőzőjénél már a műanyag bordák kivannak hullva és a bordák felső része is elvan pattanva...


vagy a másik, szerinted hogy tudnám megoldani, ha nagyon szétmegy és nem sikerül ez a pasztás dolog, akkor mire és hogyan rögzítsem a kijelzőjét a notinak?

2014. aug. 27. 19:15
 3/9 A kérdező kommentje:
jah, és igen, komolyan gondoltam... :D
2014. aug. 27. 19:15
 4/9 anonim ***** válasza:
zsanérokat csak cserélni lehet, más módon nem javítható
2014. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egyébként van egy másik ugyan ilyen notim is, de az hever még a szekrényben.. egyik ismerősöm felhívott még a nyáron hogy vagy elviszem tőle vagy kivágja a szemétbe aztán mondtam neki hogy inkább akkor elhozom... de érdekes módon annak is ugyan úgy zsanérbaja volt mint enyémnek, valamint annak kettéjött csak úgy magától a kijelző elülső és hátulsó burkolata...
2014. aug. 27. 19:24
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként azért kérdeztem úgy ahogy, mert az alapján kérdeztem amit láttam mikor szétszedtem: volt a zsanér szürke fém, ami kijött a kijelzőből majd bele a noti aljába, és ott két vagy három csavarral volt rögzítve az aljához... a másiknál amit említettem és szétszedtem ott kicsavartam a csavarokat meg kivettem az alaplapot és kihúzgáltam az alaplapból a kábeleket és úgy hogy volt lejött mindenestül az alsó burkolatról
2014. aug. 27. 19:30
 7/9 Szirty ***** válasza:
Ez még a kókányolás kategóriában is low-end!
2014. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem is elvan törve a zsanér mellet a burkolat nekem az ponyva szikszalaggal van leragasztva :D és működik bár elég hülyén néz ki de ez a fajta szikszalaggal még egy lovat is egybe tartana szal nekem jó :D
2014. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekem a burkolaton kívülről nem látszott semmi csak lötyögött a kijelző...:D
2014. aug. 27. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!