Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 4690k erős proci?

I5 4690k erős proci?

Figyelt kérdés
Mármint elég lesz full hd maxhoz pl gta5,division,watch dogs stb egy r9 290 párossal
2014. aug. 27. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég,még valószínűleg egy i5 4440 is elég lenne.


Megjegyzem: a Watch Dogs elég rosszul megy AMD kártyákon (NVIDIA k i b @ sz 0 t t az AMD-vel és lefizette az Ubisoftot hogy ne dolgozzanak össze az AMD-vel).

2014. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De szerintem a GTA 5 az AMD-n sokkal jobban fog futni és a már megjelent BF3-4 COD-ok NFS szóval az ilyen játékok AMD jobban futnak. WD az az Nvidia miatt nem fut jobban az AMD-n . De a CREW is szerintem AMD-n jobban fut.
2014. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Butaság! Watch Dogs, minden max-on simán röccenés nélkül fut egy r9 280x 3GB-os kártyával! Egyszerűen 2GB-nál több VRAM kell neki.


( Intel Core i7 930 + 12GB 1600mhz ram + Asus r9 280x 3GB )

2014. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt tudom hogy R9 280X-el maxon megy a WD hiszen nekem is R9 280X-em van csak az NVIDIA több élsímítást engedhet meg magának de mondjuk már ez nekem nem fontos végül is élsímítás nélkül is szépek a mai játékok.
2014. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Butaság! Watch Dogs, minden max-on simán röccenés nélkül fut egy r9 280x 3GB-os kártyával! Egyszerűen 2GB-nál több VRAM kell neki. "


Kellett neki egy új AMD driver...

Amikor kijött még egy R9 290 crossfire is alig vitte...

Olvass utána


Mellesleg ez egy GTX 760-on is kivitelezhető..

2014. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból beszéltem, mivel nekem egy r9 280x-em van és tökéletesen fut vele..., hogy mi volt régen az meg kit érdekel? A kérdező most akar venni kártyát!
2014. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az FPS az FPS,de kérdés hogy mennyire stabil,mennyire van stutter (mikro-'laggok',azaz akadozások) stb...


Mellesleg több játék van nvidiára optimalizálva mint AMD-re.


Bár a GTA V valószínűleg AMD-s lesz mivel az új konzolok is hasonló AMD-s technológián alapulnak.

2014. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy még az se kizárt hogy AMD-nek az APU-i ra lesznek optimalizálva. És nem szöknek az egekbe a gépigények.
2014. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézz egy statisztikát a neten, már ezer éve nem az nVidia vezet az "optimalizálások" terén. Vagy csak nézz meg egy átfogó VGA tesztet és saját magad vonj le következtetéseket, hozzá értő emberek véleményét fogadd el.


Amúgy hozzátenném, nagyon szomorú, hogy annak idején voltak nVidia optimalizálások, mert ezek nem azt jelentették, hogy jobban futott az adott játék nVidián, hanem, hogy több FPS-sel, de a driver lebutította a grafikát, így egyszeri felhasználó azt láthatta, hogy ááá nVidián több az FPS, akkkor biztos a GeForce a jobb, de ez a Radeon X800-as széria óta nem így van ( 2004. ).


Visszatérve, a mai játékok többsége, már nincsen optimalizálva, mint régen. A kártyák architektúrái versenyeznek egymással, a szoftver általában adott! A gyártók meg megírják a lehető legjobb drivereket, de itt is becsúsznak bakik, mint ahogy le lett írva, az AMD egy újabb driverrel tudta csak behozni a lemaradását a Watch Dogs-nál.


Illetve, ma már csak ilyen nVidia Physx meg stb. extra feature-ökkel próbálják ide-oda csábítani a vásárlókat, de emiatt egy körültekintő vásárló nem pártol el a legjobb ár/érték arányú kártyától.


A mai két legerősebb kártya között kb. 2% különbségég van, az AMD és nVidia oldaláról, a verseny él és élni is fog, de mindkét gyártó nagyon jó kártyákat készít, nagyszerű hova fejlődött a grafikus kártya ipar!

2014. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!