Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A vezetéknélküli router alatt...

A vezetéknélküli router alatt azt értjük ami WiFi hálózatot is ad?

Figyelt kérdés

vaterán a router menüpontnál két kisebb kategória van:

vezetékes és vezetéknélküli..nem tudom hogy helyes-e ugy ahogy én gondolom? Mert ha így van akkor az elnevezés kissé helytelen, az hogy a vezeték nélküli jelző ott van mellette én arra inkább azt sejtetné egy laikus számára hogy a routerhez nem kell vezetékeket,kábeleket csatlakoztatni.


2010. jan. 16. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló... A kábelt bekötöd a modembe -> a modemet bekötöd a router WAN/WLAN aljzatába -> a routerhez kapott/vett "vevőt" bedugod a gépbe (ha kell installálod külön...) -> KÉSZ!

Csak a router és a gép közé nem kell vezeték! Vagyis Pl.: az előszobádban van a netkábel, akk nem kell vezetéket húznod a szobáig...

2010. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi:)

de akkor most pontos választ nem adtál

vezetéknélküli router=WiFi-s router?

2010. jan. 16. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Az értendő alatta, hogy a netet WiFin keresztül /is/ osztja tovább.

Tudsz, vagy láttál már olyan megoldást, hogy csak úgy benne a net egy dobozban? /Házi használatra gondolok!/ Minimum 2 drót kell hozzá: 1 Wan kábel, mondjuk egy modemből 2: Tápkábel

Üdv: StMiklos

2010. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2010. jan. 26. 23:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!