Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gépbe win 7 vagy 8.1?

Új gépbe win 7 vagy 8.1?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 17:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én még mindig azt mondom, hogy egy új gépre Windows 7-et rakj.

Nem lenne rossz a Windows 8, mert valóban gyorsabb valamivel, mint a 7 (bár ez inkább boot időnél észrevehető, megfelelő hardver esetén a 7 is szinte ugyan olyan gyors), DE:

-Olyan, mintha 2 oprendszer lenne összerakva. Egy hibrid fos. Asztali gépen a csempés felület használhatatlan. Laptopon is akkor van értelme, ha valami érintőképernyős tablet-laptop keverék.

-Valami korcs lista, start menü helyett: nincs normális start menü, ami elég idegesítő számomra, mert ha keresek valamit, akkor ott gyorsan ki is kereshetem kereső funkcióval, ott mindent elérek könnyen.

-kompatibilitási problémák


Neked kell döntened. Ha valami gyenge hardverrel rendelkező netezős laptopra vagy gépre akarod rárakni, akkor tehetsz egy próbát a Win8.1-gyel, de ha tényleg nem valami gyenge cuccról van szó (mint pl AM1 széria, gyengébb laptop procik (celeron, a4 stb) akkor én mindenképpen Win 7-et raknék fel. Stabil, sokkal kevesebbszer lép fel kompatibilitási probléma (igazából nem is nagyon találkoztam eddig ilyennel).


Szerintem a 7 a valaha sikerült legjobb Windows. Tudom, sokan mondják, hogy az XP volt a legjobb, de ott az indulásnál nem volt minden rendben azért, és még az SP3-mal, sok frissítés után sem volt olyan stabil, mint a 7.


Bocsi a regényért, egy szónak is száz a vége, szerintem Win7-et rakj fel.

2014. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!