Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ad ki ciripelő hangot a...

Miért ad ki ciripelő hangot a gép?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdek játszani a Just Cause 2-vel, akkor a számítógép brutálisan elkezd hőt termelni, és ciripelő hangot kezd kiadni valahonnan (szerintem ventilátorból, mert ilyen (rozsdás) csapágy hangja van). Ez azért érdekes, mert más játékoknál, például a Battlefield 3-nál nem jön elő ez a hang.

(A kettő között szerintem az összefüggés az, hogy a nagyobb hőtermelésnél jobban pörög a ventilátor)


A hardver:

Alaplap: ASRock 970 pro r2.0

Proci: AMD FX-6300 (1,25V-ra csökkentettem a feszültséget)

Memória: Kingstone HyperX 4Gb 1600MHz

Videokártya: Sapphire r7 260X 1Gb

Merevlemez: WD Caviar Blue 1Tb EZEX

Ház: Cooler Master k350

Táp: Corsair CX430W

Procihűtő: Cooler Master Hyper TX3 EVO (maxon pörög, nem tudom, hogy milyen hőmérsékleteket állítsak be a BIOS-ban az automatikus szabályozásnál)


Én a Videokártya vagy a Táp hűtésére gyanakszok.



2014. aug. 24. 01:48
 1/3 BM-Striker ***** válasza:

A ciripelés valamelyik tekercsből jöhet a tában vagy VGA-n.


60 fokra állítsd.

2014. aug. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jólvan, akkor ezt a játékot (Just Cause 2) inkább hagyom, mert a végén még felrobban a gép :D.

A 60°C meg szerintem is reális lehet, most is 40°C-on megy.

Köszönöm a segítséget!

2014. aug. 24. 02:08
 3/3 anonim ***** válasza:
olajozd be a venti belsejet, fel/egy evig is elmegy meg kussba, nyugottan jacc, max vedd le a hazat, hagy szellozon.
2014. aug. 24. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!