Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 32 GB-os pendrive-ot NTFS-re...

32 GB-os pendrive-ot NTFS-re vagy exFAT-ra formázzak?

Figyelt kérdés

Kingston DataTraveler R3.0 G1 32GB-os pendrive.

Történet röviden: Pendrive meghalt, sikerült visszaélesztenem. A fájlok, amiket rajta tartottam, már rég szétestek az elromlásnál. Megpróbáltam visszaállítani (a sok CHK-ból hátha összejön valami), nem sikerült, beletörődtem, nagy része megvan/megvolt a gépen. Úgy döntöttem, hogy formázom (FAT32-ről), de nem tudom, hogy melyik lenne a jobb: az NTFS vagy az exFAT.

Egyéb információk: Windows 7-et használok, nem túl valószínű, hogy régebbivel használni fogom, DE tervezek a következő gépemre Ubuntut is rakni. Relatíve gyakran tárolok rajta nagyobb (több GB-os) fájlokat.

Ha valamilyen info még kellene, csak írjátok bele a kommentbe, megpróbálok rá válaszolni!

Előre is köszönöm! :)



2014. aug. 22. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ntfs-t ajánlom.
2014. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az NTFS-el jobban jársz.


Nem rossz az exFAT se, sokkal gyorsabb, és állítólag a memória cellák se kopnak vele annyira, de rengeteg kompatibilitási problémád lesz.

Még a Windows XP és a Visa se ismerik alapból (ha csak nincsenek rendszeresen lefrissítve a Windows Update -ről.

2014. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Annyit még megkérdeznék, hogy az Ubuntu akkor teljesen kompatibilis az NTFS-sel?

2014. aug. 22. 16:05
 4/5 anonim válasza:

Én vettem egy 64 GB-os pendrive-ot, ami alapba exFAT, és azonkívül csak NTFS-be lehet formázni, FAT32-be nem! Ez vele a problémám, hogy a TV nem ismeri fel, csal FAT32-ben.


Kérdeznék én is tőled valamit, írtad hogy helyre tudtál hozni, egy rossz pendrive-ot. Nekem is van egy 2 GB-os, és nem lehet rá tenni semmit, se formázni, meg semmit. Hogy tudtad megcsinálni? Vagy nálad mi volt a probléma?

2014. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4: Bocsi, hogy ilyen későn válaszolok, de nem is értem rá, meg el is felejtettem néha, de most megpróbálok segíteni :)


A hiba: a pendrive-ra akartam rátölteni egy sorozatot, és pont emiatt, hogy a gép merevlemezén nem lenne rá szükség, úgy gondoltam, hogy közvetlenül a pendrive-ra töltöm, szóval átállítottam a letöltési helyet. Az asztali gépem egy viszonylag régi darab (2 mag, 1.86 Hz; 1 GB RAM), emiatt nem bírta az egyszerre folyó letöltést és a pendrive-ra helyezést, lefagyott, nem sikerült kilépni a letöltőprogramból, így meghoztam azt a (rossz) döntést, hogy kikapcsolom a gépet (on/off gomb hosszan nyomásával). Mikor visszakapcsoltam, először nem akarta érzékelni a pendrive-ot, majd amikor érzékelte, akkor felajánlotta a "Javítás" funkciót. Használtam, de nem csinált semmit, nem sikerült sehogy se működésre bírni (egyszerű másolás sem!), mindig lefagyott a program, amivel másolni akartam. Következő próbálkozásnál nem nyomtam a javításra, de úgysem működött. Megpróbáltam a laptoppal (az kicsit jobb, mint az asztali gép), de azzal sem sikerült kihozni belőle semmit. Azután akármivel próbálkoztam, nem működött, pl.: másolás, áthelyezés, benne lévő mappák megnyitása, formázás, stb. semmit nem lehetett. Ez a probléma állt fenn, egészen a kérdés kiírásának napjáig.


A megoldás: olvastam arról, hogy a Parancssorban a RECOVER paranccsal vissza lehet állítani hibás lemezeket, könyvtárakat. Gondoltam kipróbálom (nincs vesztenivalóm), nem lehet, mert teljes lemez, nem csak könyvtár, felajánlotta, hogy a CHKDSK parancs ugyanezt csinálja, annyi különbséggel, hogy az már teljes lemezekre is alkalmazható. Kipróbáltam azt, bekapcsoltam a /F funkciót, hogy a talált hibákat ne csak kijelezze, hanem javítsa is ki. Ezután már tudtam rá dolgokat rakni, másolni, megnyitni, de(!) nem sikerült törölni a történet elején említett "Javítás" után maradt fájltöredékeket. Formázni sem tudtam, újra lefagyott, és a régi problémák megint elkezdtek megjelenni. Ezután még egyszer lefuttattam a CHKDSK-t, ismét /F-fel, majd a parancssoron belül(!!!) formáztam, ami már működött (a parancssoron belül is CSAK a gyorsformázás működött!), és a pendrive azóta sem jelzett semmilyen problémát.


tl;dr: a megoldás (számomra) az, hogy a parancssorban először egy "CHKDSK [meghajtó] /F" alakú parancsot kell lefuttatni, majd ha annak vége, egy "FORMAT [meghajtó] /FS:[fájlrendszer] /Q" szövegű kommand végrehajtása, ezután már nekem működött. (Egyértelműen a "[meghajtó]" és a (preferált) "[fájlrendszer]" gépről gépre, és emberről emberre változhat, emiatt nem konkretizáltam.)


Remélem segítettem, és még egyszer bocsi, hogy csak most tudtam válaszolni. :)

2014. aug. 30. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!