Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer Aspire 5112WLMi-típusú...

Acer Aspire 5112WLMi-típusú notebook, nem indul, vajon mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Szép napot kívánok, tegnap az anyósom megkért, hogy nézzem meg a Laptopját, mert nem kapcsol be. Elmondása szerint, eggyik nap netezés közben fogta magát és eltűnt a kép.

Nos a gép bekapcsol de nem ad képet, megvillan a HDD Led is!

Műszaki adatai a következők:

CPU: AMD Turion 64 x2 TL-50 (1.6 GHZ/512kb L2 Cache)

RAM: 2GB DDR2 800MHZ (azt hittem ez a baj és próbáltam másikkal)

VGA: ATI Mobility Radeon X1600 HyperMemory 256 MB

A gép elindul, mintha misem történt volna, de külsőmoitoron sincs kép sajnos, egyszer sikerült működésre bírni, a BIOS Eljutott az "Acer" logóig, de kifehéredett a kép utána megint nincs kép. Segítséget előrre is köszönöm.



2014. aug. 22. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában ha laptopokról csak így egyik pillanatról a másikra elmegy a kép, akkor (nem értek az elektronikai részéhez) valami kondenzátor sült ki benne. Viszont ez így már érdekesebb, hogy külső monitoron sincs kép.


Hogy csatlakoztattad rá a külsőt? Csak simán rádugtad, vagy a funkció gombokat is benyomtad? Mert külső monitornál az is kell hozzá. Így fejből nem tudom melyik.

2014. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De nálam pl amikor ilyen problémával találkoztam, akkor érintkezési probléma volt. Hol volt kép, hol nem, aztán egyszer csak magától helyrejött. Elvitték szervizbe, és ott megcsinálták.
2014. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nyomtam a funkció billentyű ket is sajnos de semmi, kondenzátor ok pedig látszólag rendben vannak.
2014. aug. 22. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nincs kép valószínű hogy a videókártya adta meg magát mert külső monitoron sincs kép lehetséges hogy túlmelegszik hirtelen volt már ilyen gondom 1-2 mp alatt égetett a videókártya mert túlmelegedett és kuka lett belőle
2014. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!