Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha azt akarom, hogy ne legyen...

Ha azt akarom, hogy ne legyen baja a gépemnek, ha be van dugva a konnektorba, akkor mivel járok jobban? Egy szünetmentes táppal túlfeszültség védelemmel, vagy egy túlfeszültség védő elosztóval?

Figyelt kérdés
2014. aug. 21. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szünetmentes táp+jó minőségű, jó védelmű tápegységgel.
2014. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Villám ellen pont semmit sem érnek.
2014. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szünetmentes táp leginkább adatvesztés ellen javallott.

Egy áramszünet nem teszi tönkre a gépet, csak az éppen betöltött adatok nem biztos hogy megmaradnak.


A modern, jó minőségű tápok a hálózati feszültség ingadozása ellen már önmagukban is elegendő védelmet biztosítanak, de ha nagyon paranoiás vagy, egy túlfeszültség védő elosztót beiktathatsz.


Jellemzően úgy is szükség van egy elosztóra ott, ahol számítógépet használnak. Miért ne lehetne az egy túlfeszültség védős változat.


Ami komolyan árthat, az egy közvetlen, vagy nagyon közeli villámcsapás, de arra meg (véleményem szerint) nincs igazi védelem.

2014. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Egy áramszünet nem teszi tönkre a gépet"

Azért ha a merevlemez írása közben megy el az áram, akkor előfordulhatnak problémák szerintem...


Villám ellen villámhárító az egyetlen védelem szerintem (is).

2014. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!