Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4x4 GB RAM, ebben az alaplapban?

4x4 GB RAM, ebben az alaplapban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. Új gépet szándékozok venni, és megmondom őszintén, hogy egy picit elakadtam.

4x4 GB ( azaz 16 GB ) RAM-ot szeretnék a rendszerbe. Az alaplap amit kinéztem, az egy ASRock Z87 Pro4.


Az oldalon az le van írva, hogy "4 x DDR3 DIMM slots", ez eddig oké. Viszont az is fel van tüntetve, hogy "Dual Channel DDR3 memory technology", ez az ami kicsit elbizonytalanított. Akkor ez most azt jelenti, hogy ha belerakom a 4x4 GB RAM-ot, akkor abból csak 2x4-et fog látni a rendszer, vagy mi ez pontosan?


A válaszokat előre is köszi, a hasznosak kapják a [+]-t.



#RAM #DDR3 #ASRock #4x4 gb #Dual Channel DDR3 memory technology
2014. aug. 20. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Támogatja a Dual Channel-t, azaz 2x4gb gyorsabb lesz, mint az 1x8, de ez nem befolyásolja a 4x4gb-t :-) Ha játszani szeretnél, akkor neked a második 2x4gb árából inkább egy erősebb VGA kéne.
2014. aug. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mind a 16-ot látni és kezelni fogja, de csak annyi, mintha 2x8-at tennél bele. Nem tudja Quad-Channelben használni, úgy ahogy a 4x-es kiteket eredetileg szánták. Az ilyen kiteket leginkább a 2011-es platformhoz találták ki, mert ott az alaplap és a processzor is 4 csatornás memória vezérlőt tartalmaz.
2014. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mind a ketten kaptatok pozitívat.

Videokártyának egy R9 290-et szántam, az nekem elég lesz. 16 GB RAM-ra azért van szükség, mert eléggé sokat dolgozok 3D-s környezetben, amihez kell.

Köszi a válaszokat!

2014. aug. 20. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!