Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép vásárlásban tudnáto...

Számítógép vásárlásban tudnátok segíteni? Több infó lent! Ezekre a dolgokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új gépet alkatrészenként.

Láttam hogy több foglalat tipús létezik a processzor+alaplap párosnál. Fm2 típusú alaplap megfelelő lenne egy 2 vagy 4 magos processzorhoz?

Valamint láttam alaplapot 15-e ft ért. Valamint 50-e ft ért mi lehet a különbség?

Processzornál ugyan ez két magos 13500 ft ugyan akkora 2 magos 36000 ft.

Ebben szeretnék segítséget kérni. Valamimt a videókártyához ott is a foglalatra lennék kiváncsi valamint miért van az hogy 2gb és 2gb os között 10-e ft a különbség?

Előre is köszönöm :)



2014. aug. 20. 01:54
 1/3 anonim ***** válasza:
hát neked sok sok olvasás kellene a témában mert szinte semmit nem tudsz a dolgokról. lehet egyszerűbb lenne ha leirnád mennyit szánsz rá mit akarsz vele csinálni és összelesz állitva egy gép neked itt. van egy alaplap foglalat az csak a hozzávaló processzorral kompatibilis intelnél egy foglalat egy proci tipus amd nél van azért, hogy egy foglalathoz több fajta proci is jó. a különbség a chipset ez a fő utána csatlakozók, alkatrészek minősége, terhelhetősége, alkatrészek hűtése ilyenek miatt van eltérés. attól, hogy mindkettőnél 2x3ghz van odaírva még nem jelenti, hogy ugyanakkora teljesitményü akár lehet 2 szer teljesitményű is. mostmár pci e van foglalatban. nem csak az számít videokártyánál, hogy hány gb os hanem még sok minden de akár csak a memóriák közt 2gb on belül lehet ddr3 vagy gddr5 pl.
2014. aug. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha jól sejtem te írtál üzenetet?

Mert akkor ott leirtam mindent de már most is sokat segítettél. Megy a zöld kéz és a többit privátban leírom amint válaszolsz :)

2014. aug. 20. 03:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem en irtam uzit.
2014. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!