Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pár kérdés routerekkel kapcsol...

Pár kérdés routerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Első hogy WDS mód használatánál az erősebb vagy a gyengébb routert kössem a routerre? ( van egy tplink tl wr841nd meg egy 741nd, melyiket kössem a modemre közvetlenül?


a második hogy wds móddal csak két routert köthetek egymásra vagy akár többet is? úgy értve hogy egy router megy a modemre kábellal, másik a modemnél lévő ruterre wds-el, a harmadik meg a második routerre... mint ha sorba kötnék többet úgy hogy az utolsó az utolsó előttire menne, pl harmadik a második routerre, negyedik a harmadikra és így tovább és így tovább ez így menne?


mert igazából a modemem egy wifis modem aminek nem valami erős a wifije és most még pár hónapig nem tudok rákötni routert de utána lenne egyből kettő, a fent említett két tplinkes, azt már kipróbáltam hogy ha egyet rákötök hogy megy-e és megy csak a harmadik routert nem tudom még felszabadítani...



2014. aug. 19. 20:10
 1/2 A kérdező kommentje:
a kábelezés lakáson belül nem megoldható, ezért is kell a wds, valamint a hely ahová el kellene juttatni a netet az is házon belül van, a modmetől alig 10-15 méterre, csak az a gáz hogy útközben van egy kandalló és a kazán, ezért kellene neki körbejárni a házat. már lecseréltem az antennákat mindkét routeren 8 dbi-s antennákra de még mindig nem jó, alapjáraton minkét router kb 100 méterig visz, így az erősséggel nem lesz baj ha kerül a jel... csak hogy össze lehet-e kötni kettőnél több routert wds-el?
2014. aug. 19. 20:19
 2/2 anonim ***** válasza:

A 741 menjen a modemhez.

Több routert is összeköthetsz, de a maximális átviteli sebesség minden egyes routernél feleződni fog, tehát kettőnél fele, háromnál negyede lesz, és így tovább.

G.

2014. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!