Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebben a konfigban mi fog...

Ebben a konfigban mi fog leghamarabb "kiöregedni"?

Figyelt kérdés

Mikor és mit kell majd leghamarabb kicserélnem benne?


-Alaplap: MSI H97 PC MATE

-Processzor: INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX

-Memória: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9

-Videokártya: SAPPHIRE 11221-00-20G R9 280X 3G GDDR5 DUAL-X OC PCIE

-Merevlemez: WD Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

-Billentyűzet & egér: KOLINK KBV2U08

-Ház: ZALMAN ZM-Z3 Plus fehér

-Tápegység: FSP Raider 550



2014. aug. 19. 13:02
1 2
 11/13 BM-Striker ***** válasza:
100%

Ha úgy érted, hogy mi fog előbb elavulni, akkor a HDD.


Az hogy mennyire elavult egy VGA vagy egy processzor, az attól függ, mik az elvárásaid.


Sokan egy A10-eas APU-val is elvannak, mások meg a legerősebb kapható videokártyát veszik, és minden mhz-et kisajtolnak az i7-ükből.


Nehéz előre megmondani, hogy játékok hardverigény hogy fog alakulni a jövőben.


A 2009-es felső kategóriás Radeon HD5850 most az R7 260x-el és GTX750ti-vel egy kategória.

2014. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy amikor már a vga nem viszi az ujj játékokat, a proci se bírja el játékokat, a ram kevés lesz.
2014. aug. 19. 13:47
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a meddig lesz elég, mindig olyan kérdés volt, amire max a telejósda tudott válaszolni.


Mivel általában évente jön egy halom új hardver, így inkább az ár-érték arány lesz később kérdéses.


Például tipikus eset, hogy a régi eszköz értéke nem csökken annyira mint az új értéke. ÉS ilyenkor vicces lehet, hogy egy 5-6 éves Core2-es ami erős ugyanott van használtan mint egy új olcsó kategóriás intel processzor.


Vagy ugyanez a helyzet a videókártyákkal. Mikor megvettem a HD6870-est, akkor én is azt néztem, hogy micsoda teljesítményt ki lehet hozni 2 kártyás rendszerrel, de most 2 ilyen kártya árából tudnék venni 1 újat, ami egymagában hozza ugyanazt az erőt, negyedannyi fogyasztással pl.


Meg változó hogy ki mikor akar cserét. Van akinek már az is szívinfarktust okoz, ha nem állíthat be 16x élsimítát csak 8x-ost. Míg a "nem fogja vinni" az kb 5-8 évig is tarthat.


Példa okáért, egy Nvidia 8800GT az 2007-es technika, de alacsony beállításokkal még mindig megbirkózik a BF3-al. De a HD6870-esemmel is 3 éve játszok, és max annyi hogy nem Ultra High, hanem simán High beállításokkal.


Igazából ha ezt a gépet veszed, jó pár évet nem kell ezen gondolkoznod, hacsak nincs valami nagy technikai váltás.

2014. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!