Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy erős AMD vagy egy erős...

Egy erős AMD vagy egy erős INTEL PC?

Figyelt kérdés

Gamelésre kellene egy olyan konfiguráció, ami a jövőben megjelenő játékokat Lag mentesen 60fps-el vinné, ebben szeretném a véleményeteket ki kérni.


Egyéni összeállításokat szívesen várok. (Nagyon érdekel , hogy mit raknátok össze! :) de tényleg .)

A realitás talaján maradva.


Most AMD-m van 2010-ben lett összerakva és nagyon limitált Nem fejleszhető.igen komoly fps drop és micro lag van minden játéknál.

A mai játékokat kompromisszumokkal ez alatt úgy értem pl:

Crysis 3 videó beállításom;


Anzisztróp szűrés: 1x

Élsimítás: Letiltva

Megjelenítési mód: Teljes képernyő

Játékefektus: Nagyon magas

Objektum: Nagyon magas

Részecskék: Nagyon magas

Utófeldolgozás: Nagyon magas

Felbontás: 1920x1080 --> Ezzel a felbontással az a baj, hogy a tv/monitor-om Gyárilag hibás.

Erre később jöttem rá és mindig a .cfg fájlban írtam át a felbontást.

Sokszori órás gyötrelmek alatt jöttem rá, hogy csak így van kép.

A FullHD alatti felbontású játékoknál nincs kép ha lejjebb veszem Blackscreen-t kapok, de a háttérben szól a játék nem fagy le.

Szóval meg vagyok átkozva a HD-val. xD

Árnyékolás: Nagyon magas

Árnyékok: Alacsony

Víz: Alacsony

ilyen beállítások mellett

5-38fps-el elviszi szószó.


Nem egyből venném mert nem vagyok gazdag.

1-1,5 éven belül tervezem.

Még sokat kell spórolnom. :)


Árat létszíves mellékeljetek ha nem nagy kérés.

Gépház és cpu hűtőt már kinéztem magamnak ha érdekel :


Ház: Corsair Carbide 540

Hütő: Corsair H110i


A jelenlegi konfigom priv-ben elküldöm, ha érdekel.



2014. aug. 19. 01:03
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
A teljes pc-t négy éve rakattam össze egy ismerőssel kiskerből a házon meg nincs adat vagy valami információ.
2014. aug. 19. 07:54
 12/27 A kérdező kommentje:

És tényleg ebbe a gépházba tervezem

Fontosabb adatok a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=Jd0Ar5SREsI&list=UUDeRsDqcB8..


Ház: Corsair Carbide 540

Hütő: Corsair H110i

2014. aug. 19. 07:57
 13/27 anonim ***** válasza:
Menniért kéne?
2014. aug. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Olyan 350-ig elmennék.
2014. aug. 19. 08:19
 15/27 anonim ***** válasza:
50%

Olyan nagy kompromisszumoknak azért nem kellene lenni, mert a GTX460 közel hasonló erősségű mint nekem a HD6870, ami meg közel maxon visz mindent.


Olyan hogy "lag mentesen 60fps" az életben nem lesz egy mai csúcs játéknál, ha még maxra is húzod mellette a grafikai beállításokat. De ha megvan a 30+ fps, az már teljesen jó.


Esetleg olcsóba meg lehet úszni egy videókártya cserével, a processzorban van annyi teljesítmény.


Vagy feltenném ezt a kérdést 1,5 év múlva, mikor már megvan a pénz, mert addigra kijönnek újabb, erősebb, olcsóbb hardverek.

2014. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

És a Lagot nem okozhatja, hogy Amd-s gépben Gtx-van én én nem Radeon vagy is Amd kártya ?

Nem zavarhat be?

2014. aug. 19. 08:49
 17/27 A kérdező kommentje:

akkor tehát egy ultra erős Intelnél

a leg hard-abb CPU+VGA combó ugyan úgy lehet fps drop meg lag ?

2014. aug. 19. 08:52
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Az nem zavar be hogy AMD + Nvidia kártya.

Viszont mikrolaggokat és kadásokat akár egy gyenge teljesítményű HDD is okozhat, nem véletlenül szokott már szinte alapkövetelmény lenni egy SSD.


Mai játékok mellett, kifejezetten amelyikeket a lehető legszarabbul optimalizálnak, még egy erős gamer konfigon is megeshet olykor pár mikrolagg vagy fps drop, lásd: pl Watch Dogs

2014. aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a hozzászólásokat, nem nagyon tudom miről van szó de megragadt, hogy 350,000 HUF a keret. Határ a csillagos ég, de lehet jobban járnál ha csak (?) 250 körül költenél, a maradék százat elraknád későbbi upgradere. Minél feljebb megy az ember annál kevesebb teljesítményt kap a pénzéért akárcsak a budget kategóriában.


Nem tudom a preferenciáid de én AMD GPU-t, egy húzható I5-öt, és valami 16GB 1866MHz (alacsony időzítéssel!) ramot választanék. Akár használt alkatrész is szóba jöhet, rengeteg videó van a neten összeszerelésről.

2014. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Akkor össze tudnátok rakni egy 250 es konfigot ami fejleszthető.
2014. aug. 19. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!