Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy régi Notebookom. Mit...

Van egy régi Notebookom. Mit kezdhetnék vele?

Figyelt kérdés

Compaq, P1 133 MHz, 96(64+32) Mb RAM, 1Mb videomemória 5 Gb HDD, ebből 4 szabad.

A gépen Win98 van, és nincs rajta USB, csak Floppy, meg ZIP drive.

Ha elfutna rajta a Sims , akkor örülnék.

Eddig szövegszerk. -re használtam, és táblázatkezelésre.

A tippeket, és válaszokat előre is köszönöm.


2010. jan. 14. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz vele játszani régi játékokat, tudsz vele szöveget szerkeszteni, táblázatkezelni. Simsből vagy ahhoz hasonlóban volt még anno egy DOS-os játék, sajnos már nem emlékszem a nevére.


De am ha nincs igazán rá szükséged, szerintem pakold tele régi játékokkal és add oda valamelyik rokongyereknek, akinek a szüleinek nem telik PC-re, legalább meg fogja tanulni kezelni a gépet. Én a legtöbb régi gépemmel ezt tettem és hiába kis régi, gyenge vas, mégis örültek neki mindig, hogy végre van nekik is számítógép. Én legalábbis ezt tenném vele, tegyél belátásod szerint:)

2010. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát a mai játékokhoz nem jó. Szöveg- meg táblázatkezelésre viszont elmegy. Én talán megpróbálnám valami olyasmire használni, mint ismerősök címének-telefonszámának tárolása + teendők-szervező. Meg dokumentumok tárolása. Ennyi jut eszembe.
2010. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vehetsz hozzá PCMCIA USB kártyát, arra már köthetsz bármit, akár tv-tunert is. Vagy vehetsz PCMCIA háló/wlan kártyát.
2010. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket.
2010. jan. 15. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Neharagudj ha megsértelek de ezt max levélnehezéknek használhatod.
2010. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

Nekem van egy mérésadatgyűjtőm, 8 csatornán figyel hőmérsékletet, páratartalmat, nyomást és áramfelvételt. Ez elfut még 286-os laptopon is, hónapokig megy, tárolja az adatot akár 1 perces ciklusokban, ha áramszünet lesz, automatikusan újraindul és teszi tovább a dolgát.

Erre tudsz jobb /olcsóbb!/ megoldást?

Üdv: StMiklos

2010. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet vele még zenét is hallgatni (erősítővel), adminisztrációs programokat futtatni, stb. Az a kérdés, hogy mit csinálsz egy másik gépeddel. Lehet, hogy ezen is elfutna. Egy wifi és egy hálókártyával lehetne használni wifi routernek is. Ha van gyerek, rengeteg játék és oktatóprogram van (főleg Linuxra). Még sorolhatnám. Szerintem mindenkinek egy gyenge gépen kellene ismerkednie a számítógépekkel, nem rögtön erőművekkel, hogy tudja becsülni, különben mindent le fog nézni egy idő múlva.
2010. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!