Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki lehet-e cserélni a laptopba...

Ki lehet-e cserélni a laptopban a processzort és a Videokártyát?

Figyelt kérdés

Processzor: Intel Pentium CPU 2020M 2.40GHz

Videokártya: Intel HD Graphics 1792 MB


Mire érdemes kicserélni hogy erősebb legyen? (hogy a jobb játékok is elinduljanak nagy grafikával)


A választ előre köszönöm ! ! !



2014. aug. 16. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Processzort LEHET, hogy ki lehet cserélni (de csak olyanra, amivel árulták az adott modellt), de VGA-t nem. És mivel utóbbi számít a játékoknak, processzor cseréje is teljesen értelmetlen lenne.

Ha "jobb" (gondolom itt "szebb"-et vagy "újabbat" akartál írni) játékot akarsz magas grafikai részletességek mellett futtatni, cserélned kell a gépet - ez a notebookok átka, ezért sem szoktam játékra laptopok beszerzését.

2014. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem lehet.ezek általában integrálva vannak.maximum a videókártyát.
2014. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
azaz fordítva :D bocsi rosszul írtam.
2014. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pentiumokat úgy tudom nem lehet cserélni. És mivel ebben dedikált videokártya sincs, szerintem esélytelen berakni egy VGA-t.
2014. aug. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 halalfalo ***** válasza:

A processzorok nagy része forrasztva van, akkor nem lehet cserélni.

Ha nincs forrasztva, akkor talán cserélhető (méregdrágán)


DE:

Erősebb processzor -> Több hőtermelés.

Mivel a hűtő a régi marad, ezért a processzor túlmelegedhet, fagyások, kékhalálok, leállások jelentkezhetnek.


A "videokártyát" nem lehet cserélni, mivel a leírásod alapján nincs videokártya. Az Intel HD Graphics a processzorba van építve, és nem cserélhető.

Netezni, CS 1.6-ozni jó, nem is értem, mi a probléma?

Amikor vettél egy ilyen gépet, gondolom tudtad, hogy a laptop nem játékra van, főleg videokártya nélkül. És gondolom azt is tudtad, hogy szinte lehetetlen fejleszteni.

2014. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ZeToRr ***** válasza:
Max, ha a vidikarid lekapcsolod, és vágsz mellé 1 nagyobbat..
2014. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szia az én Ultrabook-ok egy Lenovo G505s azért ezt választoam hisz ez az Ultrabook direkt játékok hoz stb hez van kitalálva fejlesztehetö bene minden video kártya proceszor ram de mire a te Laptopodban nincsen külön video kártya magyarul egybe van az egész alaplapal nem cserélhetö vagyis de a teljes alaplapal kilehet aminek az ára kiteszi a géped értékének 2 szeresét kb azért irom ezt igy le mert van tapasztalatom a Laptopok fejlesztésébwn hisz énis fejlesztetem a gépem Ramot tetem az eredetihez proceszort is vetem bele az eredeti AMD A8 helyére egyedül a Video kártyához nem nyultam hisz az egy hd Dual grapich 2GB
2015. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: nem akarlak elkeseríteni, de a videokártya a te esetedben is az alaplapra van forrasztva. Dedikált videokártya csak annyit jelent notebook esetében, hogy nem a CPU-ba (illetve régebben: a chipsetbe) van integrálva, és nem rendszermemóriát használja.

Ultrabookot pedig a legkevésbé sem játékra szánták, a MacBook Airrel való konkurálás hívta életre. (Eleve hivatalosan ez egy Intel brand (mint anno a Centrino is volt), és mint ilyen, a minősítés megköveteli az Intel alkatrészek használatát.) Egy kis pici lapos notebook viszonylag hosszú üzemidővel, emiatt alkatrészek is fogyasztásra, és nem teljesítményre vannak optimalizálva.

Videokártya teljesítményét pedig továbbra sem a memória mérete határozza meg, hanem az alkalmazott GPU típusa.

2015. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7-es, te nagyon el vagy tévedve.
2015. jan. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Öhhh miért is ?
2015. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!