Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet válasszak...

Milyen tápegységet válasszak ehhez a konfighoz?

Figyelt kérdés

Intel Core I3-4150

MSI H97 Guard Pro

Gigabyte GTX 660 ( [link] )

4GB 1600MHz Kingston RAM

1 DVD író

Western Digital 1TB (WD10EZRX)

Cooler Master ház +2db Cooler Master 12cm-es venti



Nem akartam venni először bele tápot mert volt itthon egy HKC V-Power 450W -os táp, és bele is raktam, de azzal a problémával találtam magam szembe, hogy nagyobb gépigényű játékoknál a tápegység egyszerűen elkezd "ciripelni" és rohadt félelmetes :/ Néha még pattog is.

Ezt azért kérdezem mert lehet, hogy a kövi táp is ilyen lesz mert valamit én rontottam volna el. Olvastam máshol is, hogy Corsair, FSP, Chieftek is csinált már ilyet.


HKC-t egyértelműen le akarom cserélni, de mire cseréljem?



2014. aug. 15. 21:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Sőt az én problémám is pont ilyen. Ha megnyitom a játékot akkor BZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ CIRIPP CIRIPP CIRIPP


https://www.youtube.com/watch?v=K8eiuAkBdeg

2014. aug. 16. 00:08
 12/17 anonim ***** válasza:
Egy Corsair vagy Seasonic is elromolhat, nincs ebben semmi különös.
2014. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Értem, de használva se volt az a HKC (nem véletlenül). 2013 Júniusi. A probléma okát nem tudja valaki, hogy mi okozza?
2014. aug. 16. 00:18
 14/17 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze nincs a kérdéshez, de meg tudnád mondani, hogy mennyit tud leadni a 12V-os ágán? Vagy ha nem értesz hozzá, akkor lefotózni a rajta levő matricát, és elküldeni? Csak mert ezt nem találtam meg a neten, pedig kerestem, amikor vitatkoztam egy HKC-t istenítő fórumozóval.:D
2014. aug. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát ez elég érdekes. Csak az van alá írva, hogy:


+3.3V&+5V COMBINED <= 130W


Ez van az összes ág alá behúzva. Külön nincs egynek se.

2014. aug. 16. 10:51
 16/17 anonim ***** válasza:

Közben ezt találtam róla:

[link]


Ha ez igaz, akkor 180W-ot tud leadni a 12V-os ágán, ami rettenetesen gáz egy 450W-os tápnál.


Számoljunk egy kicsit a TDP-kkel:

i3: 54W

GTX660: 140W


Ez bizony elméletben több mint 180W, a gyakorlatban játékok alatt valószínűleg kicsivel alatta van. De úgy tűnik már ez is sok neki, szerintem egyszerűen nem bír ekkora terhelést, ne is erőltesd. Jobb tápok ilyenkor lekapcsolnak, a HKC-k úgy tűnik még ennyit se tudnak, és inkább pattognak. Még jó, hogy fel nem robban.:)

2014. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Okés köszi. Szóval nem bírja :D
2014. aug. 16. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!