Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe a laptopba lehet ssd-t...

Ebbe a laptopba lehet ssd-t kérni még?

Figyelt kérdés
[link]

2014. aug. 13. 20:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Már mint a meglévő mellé még pluszba :)
2014. aug. 13. 20:07
 2/10 anonim ***** válasza:

Csak, ha kicseréled a HDD*-t SSD-re, vagy az optikai meghajtó helyére szerelt keretet veszel (bár ez általában garanciavesztéssel jár).

*: nincs a gépben SSD, HDD-re van integrálva egy 8GB-os gyorsítótár, amelyet a merevlemez automatikusan kezel.

2014. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 SSD? Az mire jó? Egyébként lehet, csak akkor ki kell venni a HDD-t vagy az optikai meghajtót - bár nekem erős a gyanúm, hogy ebben nem konvencionális SATA-SSD van, hanem a benne levő vincseszter egy hibrid SSHD.
2014. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És ezt hogy kezeli autómatikusan ez a hibrid sshd?

A 8gb-t is lefoglalom vele vagy mi ?:O

Akkor nem érdemes SSD-t venni bele. Külső SSD-t lehet csinálni nem?

2014. aug. 13. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy kell érteni, hogy a merevlemez - legalábbis elméletben - a gyakran használt fájlokat ott is eltárolja, így gyorsabban tudja kiszolgálni az azokat használó alkalmazásokat, illetve újabban íráskor először ide ír (mivel a merevlemez lassabb, innen csak később kerül át a merevlemez tányérjaira), így végeredményben gyorsabb lesz a gép, mintha sima merevlemezről lenne szó.

Külső SSD alatt nem teljesen értem, mire gondolsz. Mint egy külső merevlemez? Ennek semmi értelme nem lenne. SSD-nek rendszerlemez esetén van főleg értelme, azaz ide érdemes telepíteni az operációs rendszert, és a gyakran használt szoftvereket.

2014. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hát arra gondoltam hogy SSD-n lenne a rendszer és pár játék, mivel ezt a gépet játék céljából is szeretném venni. Úgy lenne külső én úgy értettem hogy rá kötném, olyat nem lehet? Például vennék egy 120gb-set iponról.
2014. aug. 15. 17:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Laptopok egy lényeges ponton különböznek a PC-től: sokkal kevésbé bővíthetőek. Nincsen benne üres hely HDD-nek, nem cserélhetsz sem videokártyát sem pedig processzort. SSD-t ebbe a gépbe csak úgy tudsz tenni, hogy SSHD-t kiszeded, esetleg utóbbit egy megfelelő kerettel az optikai meghajtó helyére rakod - azaz valamit mindenképp fel kell adnod.

Másik, hogy játékra - hacsak tényleg elengedhetetlenül fontosnak nem érzed, hogy hordozható géped legyen - ne notebookban gondolkozz, mert ugyanakkora összegből erősebb PC-t kapsz, amit későbbiekben még bővíteni is tudsz. Ez az R5 m255 adatok alapján ráadásul PC-s R7 250 alatt van teljesítményben, amely csak alacsonyabb részletességen való játékra alkalmas.

2014. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék laptopot venni mert nem lesz nyári szünettől kezdve időm asztali számítógépet használni.

Ez pedig azért lenne jó mert ha kedvet kapok játszani Battlefield 4 ; Counter Strike Global Offensivel akkor tudom arra is használni!

Köszönöm a válaszodat! :)

2014. aug. 16. 07:07
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát a két VGA összedolgozna mert az egyik r7 a másik r5

mivel APU configos :)

2014. aug. 16. 07:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Így sem fog szárnyakra kapni. Olvass valós teszteket, Radiumon írt dolgokat meg nagyon erős fenntartásokkal kezeld, mert AMD fanok írták - amivel nem lenne gond önmagában, de sokszor egyszerűen hazugság, amit leírnak.
2014. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!