Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap füstölt?

Alaplap füstölt?

Figyelt kérdés
Most rendeltem egy új processzort (amd athlon x4 760), alaplapot (ASRock-FMA55M-VG3+(, videókártyát (Sapphire R7 240) és 2gb ramot. Miután összeraktam és beakartam indítani elkezdett valami füstölni gyorsan kikapcsoltam, következő bekapcsolásokkor már nem füstölt. a proci venti elég lassan pörög, a vga ventije épphogy elindul majd leáll, de másik gépbe kipróbálva rendesen pörög, nem világítanak elől a ledek pedig rendesen bekötöttem. Alaplap lenne? Így cserélik?

2014. aug. 13. 17:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és a táp chieftec, másik táppal is kipróbáltam ugyanez állt fenn
2014. aug. 13. 17:15
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Én is értek az összeszereléséhez , meg raktam is már össze gépet. De jobb az ilyesmit szakemberekre bízni! Ma már simán áldozok rá 3-4 ezeret, ők meg be is pasztázzák meg faján összedobják;)
2014. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol raktad össze? Gépházban vagy "házon kívül"?
2014. aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kondenzátorokat egyenként nézd át, nem-e púpos vagy folyik valamelyik.
2014. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
házba
2014. aug. 13. 17:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha füstölt valami, az azt is jelenti, hogy nyomot hagyott: elsötétedést, feketedést, nehezen olvasható betűket, akármit, de találnod kell.
2014. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

tettél a házba távtartókat?

Egyébként én legelőször házon kívül, az asztalon, az alaplaphoz adott szivacson szoktam a gépet működésre bírni ,telepíteni.

Utána teszem a házba ha már minden működik,

2014. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jól raktad fel a CPU hűtőt nem raktad rá vastagon a pasztát vagy azt van csak rajta ami gyárilag rajta volt?
2014. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokminden elfüstölhetett. akár egy rosszul bekötött USB is csinálhat zárlatot. ugye régebbi házaknál ezek tűi különállóak voltak.

De nálam egyszer a rendszerhangszóró kábele égett szénné (nagyobb kár nem keletkezett)

Át kellene vizsgálni a cuccot hogy hol található égésnyom.

Lehetséges hogy cserélik az adott hardvert de lehetséges hogy nem.

Nekem pl jelenetet kellett rendeznem xy üzletben mert a vásárólt CPU-ról tű le volt törve és néhány tű el volt hajolva elég brutálisan. De nagynehezen kicserélték.


Tehát keresd meg a hiba okát. és én azt javasolnám hogy a nagyobb erőkifejtést igénylő műveleteket mint néhány hűtő rögzítése házon kívül csináld és összeszerelés után mindíg fordítsd lappal lefele a gépet hogy még véletlenül se maradjon pl csavar a nyáklapon vagy a VGA kártyán.

2014. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hány W tápal próbáltad már eddig?
2014. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!