Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet vegyek ebben az...

Milyen gépet vegyek ebben az árszegmensben, illetve ezen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Új gépet szeretnék a közeljövőben,ahova igazán teljesítmény kéne,az egyenlőre csak a játék,de később bármi más is előfordulhat.


Csak mATX illetve mini-ITX konfigba gondolkodom,ezekhez való házzal,ATX semmiképp.

Továbbá nagyon fontos szempont a relatíve alacsony (idle) fogyasztás,és a zajszint.


Amit eddig elgondoltam:


Alaplap:LGA1150,abból is Z97 mindenképp,még akkor is ha a CPU szorzózáras.Fontos szempont a lapnál a jó tuningpotenciál,az x8-x8 CF mód,a minőségi hangvezérlő,digitális optikai kimenettel.

M.2 SSD előny,de nem létfontosságú


CPU:eleinte T-s i5 vagy i7 volt a terv,de használtan szinte beszerezhetetlen,így maradnék valamilyen Devil's Canyon i5 mellett,akár szorzózármentes verzióba.Lehet éppen downclockolnám is,ha nincs szükségem akkora teljesítményre.


Hűtő: 2 bordás toronyhűtőre gondoltam,pontos típus mellett még nem döntöttem,viszont ha a CPU engedi,akkor passzívan menne,ha pedig nem,akkor szükség lenne egy 14cm-es max 15db zajszintű ventire,amit akár 5V-ról is lehet üzemeltetni.


HDD/SSD: Van egy V300 120GB SSD-m,illetve egy WD Green 500GB,WD Black 1TB,Toshiba 2TB HDD-m,tehát ezekkel nincs gond.


RAM: most van egy Kingston 4GB 1600MHz modulom,emellé tennék még egy ilyet,ez sem kérdéses.


VGA: itt bajban vagyok,mert magam se tudom milyen erős kéne.

Legfontosabb szempont itt is a leghalkabb működés.

Sapphire,MSI,Gigabyte kizárva,és ha egy mód van rá,szeretnék AMD vonalon maradni.

Asus STRIX R9 280-t néztem eddig,ez a jelenlegi (1080p) igényeimnek bőven elég lenne,de tervezek 4K TV/monitort is,oda viszont elég sovány lenne.

Asus,XFX,HIS,Powercolor,Club3D kártyák közül választanék szívesen

Sapphire Vapor-X tetszik még egy kicsit.


Táp:lehetőleg felsőkategóriás belsővel szerelt darab kéne,és mindenképp moduláris.

Itt is érvényes a kicsi zajszint,lehető legtöbb garancia,magas hatásfok.


Ház:mATX vagy mini-ITX jöhet csak szóba,és mindenképp ablakos házat szeretnék.

Corsair 350D ablakos verzióval szemeztem eddig.



Árban nincs konkrét keretem,nagyjából a leírt hardverek árszegmensében maradnék,és ami a legfontosabb,amit csak tudok,használtan szerezném be.


Mi a véleményetek eddig erről,és esetleg tudnátok ajánlani konkrét konfigokat a szempontok alapján?


2014. aug. 12. 16:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!