Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért gyártanak mindig új...

Miért gyártanak mindig új processzor foglalatot az új processzoroknak?

Figyelt kérdés
Miért jön ki minden egyes új generáció után új foglalat? Van ennek valami technikai háttere vagy csak simán rákényszerítenek minket, ha jobb kell akkor cserélj egész gépet.

2014. aug. 12. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Technikai háttér.

A processzorok technológiája egyre csak fejlődik, de ha nem fejlesztenek hozzá lapot, akkor hiába fejlesztenek processzort. A legtöbb alaplap csak egy csíkszélességű procit támogat, na már most, ha can egy 22nm-es proci az kevesebbet fogyaszt, mint pl egy 75nm-es, ha az alaplap támpgatja mindkettőtt, akkor a 75-nek amit ad feszültség, az nagyon sok a 22nm-esnek, amit tönkrevág ez a feszültség. Stb stb.

2014. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ez nem oldható meg ilyen technikai fejlettség mellet egy alaplapnál, hogy érzékelje, hogy milyen generációs proci van benne és akkor aszerint adja a feszültséget stb?
2014. aug. 12. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt is ki kén fejleszteni, újabb lapok, magasabb árak. Chipset is kell hozzá meg sok minden, nem olyan egyszerű mint gondolod, sok a technológia fejlődés, amit lehetetlen egy lapon megoldani.
2014. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én értek hozzá csak van egy rokon és mindig szidja a számítógépeket meg az internetet és gondoltam itt is megkérdezem.


Egyébként én is ugyan ezt mondtam neki, hogy nem lehet megoldani, de ő azt mondja rá, hogy ez hülyeség.

És akkor jön a csavarhúzókkal meg az ilyenekkel, hogy bezzeg az mindenbe jó...agyfaszt kapok tőle néha.

2014. aug. 12. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően ott van tényleg az a bizonyos technikai korlát, amit nem tud a régi alaplap kihasználni.


De persze valójában ez is erősen közre játszik, hogy így gyakrabban kell új konfigot építeni, meg hamarabb cserélik is az emberek, mindig csak annyi pluszt adnak hozzá, hogy meg is vedd az újat.

2014. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 datruth ***** válasza:
jahh,,van amikor télleg kitalálnak valami újat de am inkább midíg csak lekorlátozzák direkt hogy a következő jobb legyen amit általába direkt is más foglalatba tesznek+egyel újabb ddr-t követelnek+nagyobb tápot meg szóval mindenből a nagyobbat és újabbat,,hogy megvedd őket...van amikor szinte semmi nem fejlődik de mégis muszály megvenned mert egyes dolgok megkövetelik,,
2017. jan. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!