Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan válasszak memóriát?

Hogyan válasszak memóriát?

Figyelt kérdés
2 GB DDR2-es RAM-ot akarok venni. Mi a jobb, ha 1 darab 2 gigásat veszek, vagy ha kétszer 1 gigásat? A dual-channel mód hoz valamennyi gyorsulást? Ha igen, akkor spéci dual-channel kit-et kell venni, vagy megteszi két azonos típus is?
2008. aug. 6. 00:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A dual-channel valamelyest gyorsabb a single-channel-nél, de olyan mérvű gyorsulást nem hoz mint egy videókártya csere. Véleményem szerint mindenképp jobb megoldás, mert árban gyakorlatilag mindegy, hogy 2gb vagy 2x1gb, de az a pár százalékos gyorsulás csak ott van. Én 2x1gb-os geilt használok és csak ajánlani tudom. 9-10eft körül lehet venni a 2x1gb-os kiszerelésűt és tuti nem fogsz szívni vele. Ha két egyformát veszel amit nem párban árulnak, akkor előfordulhat, hogy nem megy dual-ba. Párszor már megszívtam vele, ezért rakok szinte minden konfigba ilyet.
2008. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Majd tiszta új gépet akarok venni, azért kérdeztem, mert ezzel a dual-channel szabvánnyal nem vagyok képbe.
2008. aug. 6. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!