Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen konfiguráció bírná...

Egy ilyen konfiguráció bírná az Oculus VR-t? A véglegeset! Először is azokat kérdezem akik tudják, hogy mi az a VR és ismerik az Oculus Rift-et. És a jelenlegi helyzetet róla.

Figyelt kérdés

CPU: AMD athlone II x4 645 3,1 GHz

RAM: 10 Gb, 2x4Gb 1066 Mhz, 2x1Gb 1333Mhz

VGA: Nvidia GTX 460 SE 1Gb


A VGA-t lecserélem majd erre --> ASUS Radeon R9 280 DirectCU II 3GB 384bit GDDR5 PCI-E



#Oculus Rift #Oculus VR
2014. aug. 10. 15:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

R9 280? Szerintem az már vinné. A többi részlet ugyebár kevésbé fontos, mert csak a képet kell kétszeresen generálni és torzítani, a mozgások, stb, továbbra is csak egyszer lesznek kiszámolva.

Amúgy most volt OtherWorldnek egy VR streamje, ott egy elég gyenge VGA-t használtak, de azokon is mentek vagy 50 fps-sel a demok. Persze, nagyobb játékokhoz majd lényegesen jobb kell, mint amit most ők használtak.

Bár ugye megjegyzendő, hogy egy Ocolus Rift 110 e Ft, és mellé még kell egy kb. még ugyanannyiba kerülő videokártya, ezért nem olcsó egy mulatság ;(

2014. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Néztem én is :D

De vajon egy AMD-s Vagy egy Inteles Konfig vinné jobban?Mert ügye mondták ,hogy szükséges lesz egy stabil 75 fps.

2014. aug. 10. 16:15
 3/29 anonim ***** válasza:
Ügy min stabil 75 fps nek kell lenni na ha full hd-slesz a végleges vinni fogja ha full hd felett lesz afelbonás nem lesz jó.
2014. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Hát azt mondta John Carmack, hogy a végleges változatba beletesznek egy 4k-s kijelzőt felküldik 140 MHz-re és kész vannak.

Én meg próbálok ezzel számolni :(

És ez még irreálisabb árat eredményez.

2014. aug. 10. 16:32
 5/29 anonim ***** válasza:

Ja, ahogy OtherWorldösök is mondták, most épp keresik a gépet hozzá, amin futna :D - amúgy az nVidia legújabb pixeleltolósával talán lehetséges lenne, de akkor is 4 képernyő lenne....

Tulajdonképpen én pont ezért is nem veszek gépet Q4-ig, mert remélem, hogy addigra kitalálják, milyen lesz, és elkezdik a rendes sorozatgyártást, meg megjelennek játékok hozzá, stb - illetve development oldalak hozzá, mert én főleg ebben vagyok jelenleg érdekelt :D

2014. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 lopokus ***** válasza:
Ilyen proci kise hajtja a vga-t... Szóval szerintem felejtsd el
2014. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

akkor milyen CPU lenne az ideális neki ?

Mert az alaplapom csak csak az AmD Phenom ii x6 1100t-ig bírja !

Alaplapom --> [link]

2014. aug. 10. 16:43
 8/29 A kérdező kommentje:
Ha ajánlanál/Ajánlanátok egy alaplap-proci kombót meg köszönném !
2014. aug. 10. 16:46
 9/29 anonim ***** válasza:
Mennyiből?
2014. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 lopokus ***** válasza:

Ha megtudod engedni magad azt a phenomot, akkor az elviekben kihajtja ( lehet hogy csak épphogy, de jónak kell lennie)

Egyébként meg ne sima 280ast vegyél hanem 280x-et

2014. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!