Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent a videokártyáknál...

Otrodon kérdése:

Mit jelent a videokártyáknál a grafikus chip és memória sebesség?

Figyelt kérdés
Ezek miért felelnek, miért jó ha az értékük nagyobb?
2014. aug. 9. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A memória sebesség annyit jelent, hogy a memóriából milyen gyorsan ürülnek, vagy töltődnek be az adatok. Például egy stadionnál a mérete a memória, és a sebesség az, hogy milyen gyorsan hagyják el a nézők a teret
2014. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A grafikus chip sebessége csalóka lehet.

Nekem volt egy HD 7850 870 Mhz-cel, ami gyorsabb, mint egy Radeon HD 7770 1000MHz-cel.

Sőt, a HD6850 775 MHz-cel is gyorsabb egy hangyányit nála...


Szóval számít a grafikus chip belső felépítése (architektúra) is.


Teljes képet csak a tesztek adnak, ha össze akarjuk hasonlítani két videokártya teljesítményét.


[link]


[link]

2014. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha pedig a tuningolás jár a fejedben, valóban gyorsít egy kártyán, ha a grafikus chip és a memória órajelét növeljük.

De csak csínján, óvatosan, apró léptékekben emelve, folyamatosan tesztelve a részeredményeket.


Annak idején én is felhúztam a HD7850 860MHz-ét 1000-re, de az a néhány +fps amit produkált, nem győzött meg.

2014. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!