Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minimál konfignak milyen?

Minimál konfignak milyen?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit,hogy nem gamer gépnek lesz, még a későbbiekben sem. A cél csak egy netezős, filmnézős gép volt gyors rendszerrel, ezért az SSD, és a cl8-as ram. A jogtiszta Win. szükséges.


Komplett gép

A4-Tech KRS-8372 PS/2

billentyűzet + egér 12 hó

gar.

1 db 2,543 Ft


Komplett gép

Asrock B85 PRO4 alaplap

24 hó gar.

1 db 17,395 Ft


Komplett gép

Be quiet! 400W BQT L8

Pure Power BN222

tápegység 24 hó gar.

1 db 14,848 Ft


Komplett gép

Corsair 2x2GB DDR3

1600MHz

CMX4GX3M2A1600C8

memória 60 hó gar.

1 db 17,267 Ft


Komplett gép

Intel Celeron G1840

processzor 36 hó gar.

1 db 9,402 Ft


Komplett gép

Kingston 120GB HyperX

Fury SHFS37A/120G SSD

meghajtó 36 hó gar.

1 db 18,443 Ft


Komplett gép

Microsoft Windows 8.1

64bit HUN OEM

operációs rendszer 12 hó

gar.

1 db 24,084 Ft


Komplett gép

Rendszertelepítés

1 db 2,540 Ft


Komplett gép

Samsung SH-224DB/

RSMS DVD író 24 hó gar.

1 db 4,831 Ft


Komplett gép

Seagate 1TB 32MB SATA3

ST1000VX000 merevlemez

12 hó gar.

1 db 15,297 Ft


Komplett gép

Sharkoon VS3-V Chrome

4044951013326 fekete

számítógép ház 24 hó

gar.

1 db 9,508 Ft


Komplett gép

Akciós gépösszeszerelés

1 db 4,900 Ft


Összesen: 141,058 Ft



2014. aug. 6. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel eleve lesz SSD-d, és a Win8 már HDD-n is nagyon gyors így azt gondolom, hogy az a Ram felesleges pénzkidobás.

Inkább vennék sima cl9-es ramot 10-12k körül, és processzornak pedig egy G3420-at.

Szerintem a gépösszeszerelést és rendszertelepítést is felesleges kérned, egyszerűbb megcsinálni, mint gondolnád. Mindenhez van útmutató, illetve neten is találsz erről rengeteg videót.

De az elképzelés nem rossz :)

2014. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gépösszerakás és a rendszertelepítés igazából csak azért szükséges, mert az alaplap nem mindegyik bios verzióval támogatja a processzort és ha a nem megfelelő bios van rajta mikor megjön akkor cseszhetem,mert másik proci és gép hijján nem tudnám felrakni rá azt amelyik kéne a processzorhoz, így meg Ők ezt megoldják. Amúgy azért így raktam össze mert később lehet megy bele egy i3-as, vagy max. egy i5-ös, és ha szükséges még 2x2 giga ram. A g3420-ast ezért nem érné meg beletenni. Tudom,hogy összeségében ennyiből erősebbet is össze lehetett volna rakni,de a rendszer sebessége, és nem a processzor nyers ereje volt a prioritás. Eredetileg ramból egy 1333-as (mert ez a celeron ugye csak ennyit támogat) 7-7-7-21 es időzítésű G.Skill-t akartam, de az egyrészt nincs PCX-en, másrészt a későbbi proci csere miatt lett 1600-as, és így "csak" cl8-as:)


Más.

A privátban küldött konfigot köszönöm, de sem az 1866-os ramokra sem a dedikált vga-ra,sem az olcsó házra, sem az 500W-os tápra nincs szükségem.

2014. aug. 6. 16:55
 3/5 levis56 ***** válasza:
Ez a gép így a leírt szempontok alapján nagyon jó,csak azt nem értem minek kérsz véleményt ha neki állsz vitatkozni ha valakinek más meglátása van. Olyan érzésem van,hogy te előre tudtad,hogy ezt akarod így jó és ebből nem engedsz és esetleges vita alkalmával te oktass másokat mi miért szükséges,ergo csak a dicséretre hajtasz és,hogy bebizonyítsd mennyire értesz a számítástechnikához. egyébként nem mindegy a gyorsaságszempontjából milyen proci van benne. Ha elfogy az erő ami a G1840-ben nem dühöng,(nem mindegy mennyi a gyorsítótár mérete L2 cache 2 mb vagy i5 esetén 6 mb) akkor több alkalmazás egy idejü futtatása esetén lassul a gép míg egy i5 esetén meg sem kottyan neki, az SSD-el meg csak a rendszerbetöltéssel nyersz időt ilyen proci mellett.
2014. aug. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 levis56 ***** válasza:

Egyébként meg rakhatsz bele bármilyen hardvereket ha a rendszer nincs rendszeresen optimalizálva,karbantartva akkor is belassul a gép hiába CL8 memória meg SSD. Számtalan kérdést láttam már itt bivalyerős konfigok használhatatlanok,mit csináljanak? Csak azt tudják milyen erős procihoz milyen VGA arányos,két hét elteltével meg őrjöngenek mert szaggat belassul a gép,halvány fogalmuk sincs a rendszer karbantartás szükségességéről és mibenlétéről. Ha még gyorsulást akarsz elérni akkor használd ezt a megoldást.

[link]

2014. aug. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves levis56! Nem tudom miből olvastad ki azt, hogy vitatkozom, mert ilyet nem tettem. Nem dícséretre hajtottam, nincs szükségem ilyen jellegű megerősítésre, és nem állt szándékomban másokat okosítani sem! Racionális érveket hoztam fel, és hasonló ellenérveket vártam, ennyi. Ha esetleg arra gondolsz, hogy a pentium processzort feleslegesnek érzem most bele, azt azért írtam, amint azt fentebb olvashatod, mert később úgy is cserélve lesz így inkább egy olcsóbb processzort cserélek le mint egy drágábbat, mert az csak felesleges pénzkidobás lenne. Ha peddig a privátban kapott konfighoz fűzött kommentemre gondolsz, az egy jóval több pénzből összerakott, szarabb, ráadásul gamer gépnek szánt konfig volt, holott a kérdésnél direkt beleírtam, hogy nincs szükségem ilyen gépre! Ami peddig a rendszer sebességének fenntartását illeti, igen értek annyit hozzá, hogy tudjam mit tegyek ennek érdekében. Köszönöm, hogy írtál, de sajnos nagyon félreértetted a dolgokat.


Peace!

2014. aug. 7. 10:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!