Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ugyanakkora terhelést jelent...

Ugyanakkora terhelést jelent a gépnek, ha egy 15"os monitoron, vagy egy 23"-os monitoron játszik ugyanakkora felbontásban?

Figyelt kérdés

A kis monitornak pl 1280/720 a max felbontása, a 23"-osnak meg fullHD, de azon is ugyan akkora felbontásban játszok.

Ilyenkor ugyanakkora lenne a terhelés mindkét monitor esetében is?


2014. aug. 5. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen
2014. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel a feldolgozandó adat ugyanannyi.
2014. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
okés köszi. Azthittem hogy a nagyobb monitoron több erőforrást igényel, a nagyobb felület miatt, de akkor köszi, hogy ezt megtudtam.
2014. aug. 5. 19:00
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
A fullHD monitoron viszont a kép nem lesz túl jó. Ez az LCD monitorok technikája miatt van, ugyanis azok akkor adják a legjobb minőséget, ha a natív (amire tervezték) felbontáson használják.
2014. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egy full HD monitoron játszol 1280 x 720-ban?

nem lehet túl szép a kép...

Pont ez lesz a 4K tévék és monitorok elterjedésével, aki utánanézett tudja, hogy ma egy 4K tévén a HD adást nézni borzasztó. Aki nem tudja az pedig megveszi.

2014. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy 1280/720-ban játszok a fullHD monitoromon...Ez csupán egy példa volt a kérdésemhez.
2014. aug. 6. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:
"a 23"-osnak meg fullHD, de azon is ugyan akkora felbontásban játszok"
2014. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Okéééé.

4 ből legalább azért 3nak ment a dolog...


"de azon is ugyan akkora felbontásban játszok"

Arra gondoltam, hogy egy nagyobb felbontást kezelő monitoron(FHD) is ugyan azt állítom be.

Semmi általánosítást nem tettem ebbe a mondatba, hogy én mindent kis felbontáson használok ha már fullhd a monitorom, a kérdés se erre vonatkozott.

2014. aug. 6. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!