Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az nVidia kártyák erősebbek?

Figyelt kérdés

Hisz az nVidiának mindig kevesebb VRAM dolgozik kevesebb biten, akkorg hogyhogy erősebb?

GTX 760 árán simán lehet kapni egy R9 280/280X-et (attól függ milyen verziót vesznek).

Meg hűvösebbek? Még jó, hogy hűvösebbek, mikor gyengébbek, mint az ugyanabban az árban levő AMD.

Pedig én nem vagyok AMD fanboy, az utolsó 3 kártyám mind nVidia volt, de attól még tény, ohgy az AMD erősebb, csak a TXAA meg Physx miatt vettem, de anélkül is boldogulok.

Szóval miért mondják, hogy erősebb?


2014. aug. 5. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Régebben mindig úgy volt, hogy az AMD egy kicsivel gyengébb kártyát adott ki, de árban viszont jelentősen aláment az Nvidia hasonló kategóriás kártyájának. Én is ezért vettem AMD-t, mert ár/értékben messze jobb volt.


Nagyjából úgy volt, hogy vagy megveszed az AMD-ből az olcsóbbat, ami picit gyengébb, vagy ráfizetsz az Nvidia árára egy kevesebbet és akkor már az egyel fentebbi kategóriás AMD-t veszed.

2014. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amúgy semmi bajom nincs az nVidiával, de nem értem miért lenne erősebb az AMD-nél.

Meg ott az HBAO+, esküszöm szebb a játék, ha nem kapcsolom be. Más grafikát ad, persze rossz értelemben, elmossa a körülöttem lévő dolgokat.

2014. aug. 5. 18:43
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, amit mondasz, de még a mai napig mindenki azt mondja, hogy jobb, holott szerintem ez nem igaz.

Van amelyik játékban jobb, igen, viszont ez az AMD-re is igaz.

2014. aug. 5. 18:55
 4/4 anonim ***** válasza:
fölösleges dolog a gyártókat összehasonlítgatni. Inkább csak a kártyákat érdemes (1-1 tipust a gyártóktól) Mert pl fogyasztásban messze a jobb az Nvidia, de az amd-nek több biten dolgoznak a kártyáai stb stb stb.
2014. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!