Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Menyire használják ki a...

Menyire használják ki a játékok az Intel i5 4690k-t tuning nélkül?

Figyelt kérdés

Egy i5 4690k és egy MSI R9 280x-et akarok venni és akinek van ilyen vagy hasonló az leírná a véleményét hogy menyire használják ki a játékok az i5 procit.


Pl.: Watch Dogs,Far Cry 3,Metro 2033 és Last Light,Battlefield 3,4 Call of Duty Ghosts, Need for Speed Rivals, stb....


Előre is köszönöm és mindenkinek megy az zöld kéz.



2014. aug. 4. 16:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem az a processzor nincs is nagyon túlhajtva, Pentium G3258 bírja 6861,7 MHz-ig is, persze nem léghűtéssel.Én nem aggódnék, hogy 4,5 GHz-n meddig bírja.

[link]


Ez a népbutítás, hogy "konzolok miatt minden játékot több magra fognak optimalizálni" már több éve ígérgetik, és még mindig ott tartunk, hogy a két magos pentium (G3240)jobban teljesít, mint a többmagos procik, játékok alatt.

[link]

2014. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
A képek szerint az i3 mögött van, vagy lehet én értelmezem rosszul a grafikont, ez esetben bocsánat.
2014. aug. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
mondjuk azt el felejtik sokan hogy míg egy i5 kb azonos fps-t ad 3 ghz-en addig a g3258 ezt tudja 4.2 ghz-en az felett meg picivel jobban teljesít csak vank 1 -2 rosszul optimalizált játék ami persze direktbe akad meg 2 magon hol ott tényleg mennie kellene és a ki fene szeretne úgy játszani hogy ki pörög az fps akár 120 ig de 5 másodpercenként meg 10-15 re be dropol ..meg a cal of duty advanced warfighter is mekkora egy rakás f..s a grafikája hulladék de azért a ramot zabálja mint a disznó a kukoricát ilyen direkt eloptimalizált jétk/vagy játékok miatt kell az embernek olyan konfigot össze állítani aminél nem kell ez miatt a boltba esetleg máshoz rohangálnia hogy kéz alól vegyen plusz pénzért egy megfelelő processzort.
2015. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Szia,a K jelű prcoik tuningolásra valóak ahogyan te is írtad,ha nem akarod tuningolni felesleges ilyet venned.Ebben az esetben i5-4460,4590,4690 processzort

(K jelzés nélkülit!!!) ajánlanék neked, a lényeg hogy refresh haswell legyen mert nem kell proci hűtőre pénzt kiadnod, a a gyári hűtő is hűvösen tartja,ezek nem olyan melegedősek mint a sima haswellek,nekik elrontották a hűtését. i3 a mai játékokat úgy ahogy viszi de a most megjelenő játékokat már biztosan nem tudja 1080pben.Amit még tudni kell az i3-ról hogy van belőle Hyper hreadinges változat is(2mag 4 szál),2 magnál a játék még tudja használni a Hypter threadinget,azonban 4 fizikai magnál(i5) már nem,Tehát i7-et játékra nem igazán ajánlok neked,nem lesz tőle több fps-ed.Persze lehet hogy ez valamikor változik,de semmi olyan hír nincsen hogy a játékok a közeljövőben használni tudnák a Hyper threadinget-t,i7 azoknak jó akik munkaeszközként használják a gépüket.Egy kis rövid összefoglaló arról hogy mit is jelent az i3-i5-i7 megnevezés:

i3 processzorok:alapból 2 maggal rendelkeznek,a drágább példányok hyper threadingel is el vannak látva,itt 2 fizikai magnál a játék még tudja ezt használni tehát van értelme a dolognak,azonban én akkor is azt mondom hogy játékra 4 magos proceszor az ajánlott.i5 4460(nekem is ilyen van)jelenleg(újonnan) 51 forint,nem sokkal drágább de egy i3-nál sokkal-sokkal erősebb,azért a fizikai mag játéknál jóvat többet számít mint a Hyper thredanbg(logikai szál).

i5 processzor:4 magos processzorok,a drágábbaknak magasabb az órajele,más különbség nincs.Itt nincs Hyper threading,az a következő lépcsőfok vagyis az i7.

i7:akárcsak az i5 procik,ők is 4 fizikai maggal rendelkeznek,megbolondítva egy kis Hypter thredaingel vagyis itt is magonkénét 2 szál van(4mag 8szál).Azonban 4 fizikai magnál a játékok már nem tud mihez kezdeni a Hyper thredingel,vagyis nem lesz tőle több fps-ed,viszont az ára jóval borsósabb,ezért ezt nem javaslom neked.

K vagyis szorzózármentes processzorok:tuningra vannak kitalálva.Ha ilyen procit akarsz akkor csak 2 példány vagyis sokkal inkább 1 jöhet szóba:i5 4690k és az i7 4790k.K jelzésű procikból nem adtak ki refresh haswell(az összes sima Haswelnek elceszték a hűtését vagyis a K jelzésüeknek is),hanem inkább kiadtak egy új sorozatot Dewils canyon néven:ezek lettek a 4690k,4790k processzorok.Árban is sjobban megéri hiszen még ocsóbbak is: i5-4670k(sima haswell):69 ezer forint

i5-4690k(dewils canyon): 68 ezer forint

i7-4770k(sima haswell) 103 ezer forint

i7 4790k(dewils canyon) 99 ezer forint

Dewils canyonokba még plusz tranzisztort is pakoltak a jobb tuningolhatósáért,nekem nem volt ilyen procim,szóval nem tudom hogy ez tényleg számít-e valamit(elvileg stabilabb tuningolást tesz lehetővé) vagy csak marketing szöveg,de roszabb biztos nem lett tőle.Viszont a hűtésen javítottak tehét mindenképpen ajánlott ezt venni,persze külön hűtőt kell venni(elvégre tuningolni fogod),de ezt ugyanaz a hűtő jobban lehűti mint egy sima K jelű haswell procit ráadásul teljesítményben a 4690k,4790k 2-3% erősebb is lett mint a sima haswell megfelelőjük(4670k,4770k),pedig az drágább is vacakabb is,ki az a hülye aki ezek után azt veszi meg?i7-4790K,itt sem javaslom neked,mert a Hyper threadingből nem fogsz profitálni.Egy valami szól mellette a magasabb órajel:Tuningal többet kitudsz hózni belől mint egy 4690K-ból,de nem annyival többet mint amennyibe kerül,tehát ár érték arányban nagyon nem éri meg,játékra bőven elegendő lesz az is még jó darabig.Én mindenképenpen valamiylen 4.generációs refresh haswell,dewils canyon procit ajánlok neked.Ennyi is voltam,remélem tudtam segíteni ha van még kérdésed akár proceszor akár más témakörben nyugodtan kérdezz,válaszolok.

2015. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ment a zöld kéz. :-)
2015. aug. 30. 20:55
 16/16 anonim ***** válasza:
kérdező jó hogy egy 2014 es ki írásra zöldet küldesz több mint 1 év telt el azóta.. de látom még sem lett semmi a tervedből.
2015. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!