Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép vagy nem indul...

A számítógép vagy nem indul be vagy munka közbe leáll, mi a baj?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi számítógép pontos adatokat nem tudok mondani mert nem az enyém.

Van benne egy 400w -os "noname" táp, AMD AM2-es proci meg 2GB DDR2-800 RAM. Videó kártya nincs benne mert integrált.


A probléma az, hogy valamikor be se kapcsol a gép... elindul, de másodpercek múlva leáll. Újrapróbálkozásnál elindul, de bios nem jön be csak fekete képernyő.


Ha el is indul végre, utána általában munka közben szokott leállni, valamikor kikapcsolja magát valamikor meg csak fekete lesz az egész képernyő, de a gép megy.


Egyszer kivettem az elemet az alaplapból és miután visszaraktam a gép 1 hosszú 2 rövid sípszót adott. (Phonix -Award bios) ez ismétlődött. Elvileg ez videó kártya, de nincs is benne. Később megjavult magától.


Szerintetek mi lehet a baj. Én a tápegységre gyanakszom.



2014. aug. 3. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyanúdat én is alátámasztom. :)
2014. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :) Valami ellenvetés esetleg?

Észrevettem még valami furcsaságot is a múltkor, hogy a RAM 2GB-os de csak 1,8-at írt ki valamelyik progi és 800MHz-helyett csak 337 MHz volt a max. Monjuk az már nem tudom mi volt.

2014. aug. 3. 19:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Tápegység haldoklik.
2014. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oksa kösz! És akkor max. 6000Ft-ért milyen tápegységet ajánlotok. Ez a "noname" szar ment 5 évig és volt olyan, hogy akár 3 napig folyamatosan. Szóval gondolom jó lesz még egy szar.

Szar márkák közül melyik "erős"?

2014. aug. 3. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!