Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha ezeket a részeket megvenném...

Ha ezeket a részeket megvenném (ram, proci, alaplap) csak simán ki lehetne cserélni a mostaniakat?

Figyelt kérdés

Ezeket néztem ki:

Intel Pentium G3420

Asrock H97M alaplap

Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FB/4

Ha megrendelném ezt a 3 cuccost mindenféle kompatibilitási probléma nélkül összetudnám rakni, és a kicserélni a mostanit, ugye? Főképp erre lennék kíváncsi.(a mostani gépem többi része még egy darabig maradhat, majd idővel veszek új vga-t és tápot)


2014. júl. 28. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen de oprendszert lehet hogy 80% ujra kell rakni
2014. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
Nem biztos, ugyanis az újabb alaplapokon már nem található IDE csatlakozó, így ha régi IDE -s merevlemezed van meg optikai meghajtód, azt nem fogod vele tudni használni. A másik, hogy ez egy Haswell mikróarchitektúrás processzor, ajánlott azzal kompatibilis tápot venned. Másképp nem fogod tudni használni vele a korszerűbb energiagazdálkodási opciókat sem.
2014. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezek vannak jelenleg:

kyp-375atx táp

WDC WD1600AAJB-00j3a0 ha jól tudom ez sajnos IDE csatis..


Köszi, hogy ezt tudattátok velem!


Van valami ötletetek, hogy mit tehetnék? Sajnos jelenlegi keretem nem engedi meg, hogy túllépjem a 45ezer ft-t, így nem futna még tápra+hdd-re is.

2014. júl. 28. 23:24
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Ha AMD AM3 -ra vagy AM3+ -ra építesz ott még találhatsz IDE csatlakozós alaplapokat.


De szerintem jobban járnál, ha várnál még vele és gyűjtenél hozzá vagy 20 ezert. Az IDE vinyók elég jól be tudják lassítani a mostani operációs rendszereket. A másik ok, meg hogy nagyon jó irányba indultál el, az Intel LGA1150 platform a legjobb választás.

2014. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem, hogy karácsonyra újítok egy tápot és a vga-t, és majd jövőre ha kijön valami új broadwell a procit lecserélni, de most egy kicsit elcsúszott minden.

a +20 ezer ft-t mire érted? Mit vegyek belőle? Csak hdd-t vagy már tápot is?

2014. júl. 29. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!