Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel core i5-4690 vagy amd...

Intel core i5-4690 vagy amd fx 9370?

Figyelt kérdés
Hali. A két proceszor ára pcx-en szinte ugyan annyi. Nem csak játékra lesz használva, lesz modellezés programozás, ritkábban videót is vágok meg szeretek filmezni. Sok szempontot figyelembe véve melyik a megfelelőbb, jobb processzor?

2014. júl. 27. 22:19
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Amúgy én másik 75%-os vagyok, mint aki a konfigot írta.
2014. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Itt legalább három 75% os van xD
2014. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
(másik)
2014. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Ha ki tudod használni a 8350-szintre húzott FX összes magját akkor az a gyorsabb. Különösen ha több különböző programot futtatsz. A nagy TDP-s 9370-et én csak akkor használnám, ha amúgy is drága alaplapot és jó hűtőt akarok venni. Hűtőt egyébként nagyon sok évig lehet használni, nem kell cserélgetni.
2014. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
1.
2014. júl. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már megint nem tudom h intelt vagy amd-t vegyek :D eddig inkább i5-öt vettem volna, de most hogy mondod, hogyha a programok kihasználják a 8 magot nem tudom melyiket vegyem :D
2014. júl. 28. 18:18
 37/53 A kérdező kommentje:
mmint fx 8320 + jó hűtőre gondoltam
2014. júl. 28. 18:19
 38/53 Stark2000 ***** válasza:
100%
Nagyon kevés program használja ki a 8 magot, ez a jövőben mondjuk változni fog, de addigra pedig már az FX magjai nagyon elavultak lesznek, és a 8 mag akkorra már lehet hogy olyan lesz mint a mostani 2 magos processzorok, vagyis belépő szintű processzor lesz. I5-re építs inkább, ki tudja milyen processzorok jönnek még ki arra, és ha az I5 ereje elfogy, akkor az I7 valószínűleg már megfizethető áron lesz, és az ugye 8 szálas, vagyis olyan mintha 8 magos lenne, de mégis erősebb magonként. Intel sok szempontból előnyösebb, de nem akarlak rábeszélni egyikre sem, válaszd amelyik szimpatikusabb, egyikkel sem jársz rosszul. És hogy az AMD oldalán is szóljon valami: AM3+ -ra már bizony nem valószínű hogy kijönnek úgy processzorok, de ha még is, akkor most jól járhatsz az FX-8320-al (bár tényleg csak parányi esély van arra, hogy új processzorok jönnek ki arra a foglalatra a jövőben). Mindenesetre, ahol az FX-8320 processzor kevés lesz, ott már az I5 sem lesz brutál nagy teljesítményű. Hiszen, ha már az a 8 mag kevés, akkor az I5 sem fog sokat érni a magonkénti erejével, és azzal a 4 maggal. Ha AMD-t választasz, akkor számolj hozzá egy hűtőt, és talán egy kicsivel nagyobb/jobb tápot, és hogy azt már csak alaplap cserével tudod majd fejleszteni. Intelnél viszont a H97-es lap még előnyös, hiszen 5. generációs processzor is bele megy majd, ami lehet hogy sokkal erősebb lesz a mostani 4. generációs processzoroknál (lehet, hogy csak az IGP-t fejlesztik, de lehet, hogy tényleg lesz jelentős fejlődés). Intellel megúszod az alaplap cserét, AMD-nél viszont processzor + alaplap csere is majd kelleni fog. És, ha azt nézzük, és előre gondolkodsz, szerintem az I5 jobban fog kelleni majd később használtan, mint az a 8 magos AMD. Lényegében ha Intellel szimpatizálsz, akkor azt vedd. Ha AMD mellett, akkor azt. Remélem tudtam segíteni a választásban, ha nem, és csak jobban össze kutyultam a döntésedet, akkor viszont bocsi! :D
2014. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
38: i7 gyorsabb, de a hyperthreading nagyon nem egy kategória az igazi maggal. Legjobb esetben gyorsít 30%-ot, legrosszabb esetben egyenesen lassít. Az i7 jó upgrade, de egyébként jön a DDR4 és és mkinden mostani alaplap elavult lesz. A generációk közt mostanában Amúgyus jó ha 10% sebességkülönbség van.
2014. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 Stark2000 ***** válasza:
A DDR4 mire elterjed, az kb. 2016 lesz. És a DDR4-es memória miatt nem fog mindenki új alaplapot és processzort venni (gondolom). DDR3 memória mire olyan lesz mint a DDR2, vagyis nem gyártják és elavult lesz, az a DDR4 után pár évvel lesz... Én nem ettől félnék a legjobban, hanem attól hogy megint lehet majd venni a több tíz ezres videokártyákat, mert 2 év és az R9 290 sem lesz nagy szám! A HT-ba pedig most nem mennyünk bele..
2014. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!