Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Attól lehet valami baja a...

Attól lehet valami baja a gépemnek ha kifújom belőle a port kompresszorral?

Figyelt kérdés

Csak a processzorhűtő lamillájából akarom kifújni így a port, meg még ami lerakódott a házban és az alaplapon.

Ti csináltátok már így? Általában hogy tisztítjátok és milyen időközönként?


2010. jan. 9. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet sűrített levegővel, de a kompresszor levegőjében lehetnek olajszemcsék (ha nincs szűrő a levegő útjában) a dugattyúból bekerülhet olaj, ami nem tesz jót az alaplapnak.
2010. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

6 éve nem tisztítottam, méteres pordarabok vannak a belsejébe.

De mi baja lehetne?

Semmi.

Ha csak nem olyan erősségre állítod, ami átvágná a betont.

2010. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A férjem porszívóval szokta minden hónapban, de előtte kikapcsolja a gépet, mert bekavarhat a programokba.
2010. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 czibles ***** válasza:

semmi baja nem lesz, náha ráfér a gépre.

már én is csináltam párszor 1-2 géppel. (ha meg nem volt kompresszor akkor meg pumpával, igaz igy 2 emberes...)

2010. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak nem lesz olajos, én nem éreztem semmit mikor odatartottam a kezemhez full nymáson. Igaz akkor a kocsi kerekébe nyomtam vele.
2010. jan. 9. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:

A ventillátorra vigyázz, ha kompresszorról csinálod, szétkergetheted.. Jó vele játszani.. Azért finoman forgásra szabad bírni..

Üdv: StMiklos

2010. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
próbáld meg egy erősebb ventilátorral
2010. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle baja, ha óvatosan csinálod. Vigyázz, hogy ne mozgasd ki a kábeleket, főleg az előlapi USB és a ház csatlakozói jönnek könnyen le (bekapcs/reset gomb, LED-ek csatlakozói, speaker). Olajcsepp se tud nagyon kárt tenni, nem vezeti az áramot. 1 csepp olaj meg nem fogja felgyújtani az alaplapot.

Egy dolognak lehet baja amúgy: az optikai meghajtónak. Sajnos nem túl jól zárt eszközök, és a kavargó por sokszor beléjük megy, elrontva az optikát. Azt esetleg érdemes lehet kiszerelni.

A tápegységet se feleljtsd el átfújni.

2010. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!