Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A TFT vagy a LED monitor a...

A TFT vagy a LED monitor a jobb? És melyik az újabb?

Figyelt kérdés
Bocsi nem nagyon értek hozzá csak 15-20 ezer ft van most monitort venni akár használtan is.

2014. júl. 22. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hááát régen voltak a CRT (Cathode Ray Tube), akkor azt hittük annál jobb monitor nincs, mert a gyors mozgásokat játékban, meg videofilmben ez jobban vissza tudja adni, mint egy újabbnak mondott, és akkor megjelent...


...az LCD (Liquid Cristal Display) ami már állítólag nem sugározott, mint a CRT, meg szebb képe is volt, de csak bizonyos szögből való rátekintés esetén, így ezt kiküszöbölendő megjelent az LCD utódja...


...a TFT (Thin Film Transistor) ami az LCD egy tényleg jobb változatának sikerült, ez már a gyors képmozgásokat sem mosta el... ...majd telt-múlt az idő, és...


...jönnek a LED (Light Emitting Diode), ahol már nem csak a minőség volt fontos, hanem a fogyasztás is...


A TV-knél megjelent a LED előtt még a PLAZMA is, de az tényleg mocskos sokat fogyasztott...


A LED-es TV-k képe tényleg nagyon jó, gondolom a számítógépes monitorok képe sem romlik az idő előrehaladtával... ...most már az üzletet csak az jelenti, hogy a termékek ne működjenek sokáig, mert a fogyasztói társadalom csak akkor vesz újabb-és-újabb gépeket... :-)

2014. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen élvezetesen és olvasmányosan leírta az első. :)


Az LCD képernyő, önmaga nem ad ki fényt magából.

Ezért kellett mindig mögé tenni valami fényforrást.

Ez akár lehetne természetes fény is, mint amikor egy ablakon átnézel és világos van a másik oldalon. Az LCD a megjelenítendő ábrától függően több vagy kevesebb fényt enged át abból, ami a másik oldaláról éri. Ezáltal hozza létre a képet.


Egyébként a régi LCD képernyő még nagyon kontrasztban szegény, szürkés képű volt. Azután készítették el az első aktív mátrix megjelenítőket, ahol minden kép ponthoz néhány mellé integrált félvezető alkatrész tartozott. Ezeket vékony "epitaxiális" (kristály növesztéses, szilícium felgőzöléses és szennyezéses módszerrel) náhány atomnyi réteg vastagságban meg lehetett csinálni, ami elfért nagyon kicsi helyen a pixelnél. Ebből jön létre a tranzisztos, a vezető pálya, az ellenállás a kapacitív alkatrész olyan méretben, mint egy muslica sejtjei.


Tehát minden kép ponthoz tartozik egy ilyen, néhány alkatrészből felépült kis áramkör, ami a kép pont áteresztő képességét (vezérlését) a külső jel nélküli időszakban is biztosítja.


Így amikor az adat folyamot feltöltötték a képernyőre, az utána ott marad még hosszabb ideig is, amíg a következő képernyő frissítés felül nem írja.


Ezt a vékony réteg áramkört nevezik TFT-nek.


TFT LCD megjelenítőt használnak az "LCD"-nek nevezett képernyőknél is már nagyon rég óta minden esetben.


Az, hogy led vagy CCFL fénycső megvilágítású a TFT LCD, az egy másik kérdés. A LED monitornál a fényt nem a korábbiakhoz szokásos fénycső adta, hanem a fény előállítására ledeket használnak, de ezek már mind TFT LCD-k. Mindegyikben ott figyel a parányi TFT áramkör minden egyes kép pont mellett.


Természetesen a LED-es az újabb, mert a fejlesztés újabb fokozatainál mindig valami még jobb megoldás miatt módosítják a korábbi technológiát.


Remélem így jobban átlátod mi mit jelent.

2014. júl. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sokat tanultam nektek hála köszi! Első tényleg olvasmányosra sikerült :D
2014. júl. 28. 09:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem keress rá a kulcsszavakra és még sok találatod lesz, ahol még különböző szempontokból megvilágítják a témát.
2014. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!