Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha beviszem a számítógépházat...

TheSanyi18 kérdése:

Ha beviszem a számítógépházat a számítógépesboltba és megnézik milyen alkatrészek vannak benne akkor tudnak segíteni nekem milyen alaplapot kell vennem a számítógépbe?

Figyelt kérdés
Itt az előző kérdésem ha vki nem értené: www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5901694-ha-uj-alaplapot-veszek-a-szamitogepbe-akkor-mit-kell-figyelnem-vasarlasnal

2014. júl. 22. 11:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért?

Most nincsen benne alaplap? :)


De elolvastam az előző kérdésfelvetésedet. De nem igazán értettem meg mi célból tetted fel a kérdést. Nem derül ki.

Érdekel mit kell figyelned új alaplap vásárlásakor. de nem írod le miért akarsz új alaplapot venni.

Ebben a mostani kérdésben sem derül ki.

Van egy géped.

Szeretnél bele venni egy új alaplapot. MIÉRT?

Miért csak alaplapot?

Bevinnéd egy Szervizbe, hogy kinyissák és megnézzék milyen alkatrészek vannak benne. Ha a gép működőképes, nem kell kinyitni. Vannak programok amit ha letöltesz a gépedre megmondják milyen alaplapod van, milyen videokártyád van, milyen processzorod van stb stb stb....

Ehhez még szervizbe sem kell vinni...


Szóval visszakérdezek:


-Miért akarsz új alaplapot venni a mostani gépedbe?

2014. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát az előző kérdésedből,ahogy kivettem nem értesz hozzá eléggé.

Te akarod beletenni az új alaplapot vagy megkérnél erre egy hozzáértőt ? ( Főleg ha még nem csináltál ilyet soha)

Ha leírnád,hogy milyen az alaplapod , azzal sokat tudnál segíteni,hogy milyeneket ajánljunk.

Egyébként egy csomóan írták,hogy felesleges bevinned számítástechnikai boltba, hiszen erre van egy pár program,hogy otthon is megnézd magad, ehhez akkora tudás sem kell.

[link]


Csak telepítsd,indítsd el,nyugi nem lesz tőle semmi baja a gépednek.

2014. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló a legfontosabb kérdést fel is tette : Miért akarsz új alaplapot venni a mostani gépedbe?


Ugyanis ha -feltételezzük- maga az alaplapod purcant ki( bár azt kétlem,mert akkor a tipusát is kéne tudnod) , akkor oké ,hogy kell venned újat. Bár itt is az a kérdés ,hogy esetleg nem e vitt magával más alkatrészt (proci,ram), mert akkor azokat is kell cserélni.


Ha viszont minden jó gépedben, akkor szvsz nem alaplapot kéne venned, hanem belevaló nagyobb teljesítményű hardvereket.

De! Ha nagyon régi a géped - értem én ezelatt a pentium 4-es gépek korszakát- akkor az egész költekezés kétséges.

Egyébként egy alaplapba több fajta hardvert beletehetsz, persze itt azt is hozzátenném,hogy megfelelő foglalattal.(De ezt egyébként az alaplap gyártói oldalán fennt van)


+ Kérdés : Nagyobb teljesítmény akarsz elérni a gépeddel ? Mert nem biztos ,hogy alaplapot kell cserélned, hanem inkább procit,ramot bővíteni.

2014. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Csak hogy értsd ,hogy mit akarok ebből az egészből kihozni, nem bántásból nyugi :)


Feltételezzük,hogy van egy Gigabyte GA B85 D3H alaplap.

Na most, ebbe az alaplapba lga1150-es foglalatú procik mennek bele : pl. intel pentium és celeron , intel i3, intel i5, intel i7.

(Csak azért mert nagyobb teljesítményre vágyom, nem feltétlenül az alaplapot kell kicserélni - jó persze itt belemehetnénk,hogy azért az alaplapoknak is van ilyen téren teljesítményük-. )


Úgyhogy igazából ez nagyon öszetett dolog, szóval mindenféleképpen az alaplapod tipusát kéne megtudnunk.

2014. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azt írták az előző kérdésemben hogy processzorfoglalatot kell nézni, milyen a RAM(ddr1, ddr2, ddr3), PCI-E csatis a videókarim, vagy AGP.

Az adatai a gépnek a következők:

-CPU foglalat: 1 Socket AM2

-RAM foglalat: 4 DDR2 DIMM

-Videókari foglalat: PCI-EXPRESS

Remélem kifejtettem magamat. Itt vannak elmentve képben hogy megnézhessétek jól mondtam-e

[link]

[link]

2014. júl. 22. 12:35
 6/18 anonim ***** válasza:

nagyon ügyes vagy.

Látod nem kell szétszerelni ahhoz, hogy megtudd mi van a gépház belsejében.

Itt van az alaplapod:


[link]


Miért akarod kicserélni?

2014. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Már majdnem 2 éve folyton kikapcsol magától. Először azt hittem alaplap baja van de mondták hogy nem biztos hogy az a baja. Mondták hogy meglehet hogy a cpu hűtéssel van a baj meg el lett állítva a Bioson hogy jobban menjen a számítógép. De azóta is csinálja a hülyeséget. Közben pasztázva is lett. Megkérdeztem egy profit pár hete és azt mondta ezekre a dolgokra hogy alaplap problémája van. Ennyi a törénet.
2014. júl. 22. 12:55
 8/18 A kérdező kommentje:
És azért kérdezősködtem hogy többet tanuljak mert informatikai szakon tanulok már 2 éve.
2014. júl. 22. 12:57
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként vmire megyek azzal a linkel amit belinkeltél az alaplapomról?
2014. júl. 22. 12:59
 10/18 anonim ***** válasza:

"Már majdnem 2 éve folyton kikapcsol magától"


Mennyi idő kell neki a bekapcsolástól számítva, hogy kikapcsoljon?

Amikor terhelve van a számítógép akkor szokott kikapcsolni? (játék alatt stb) vagy akkor is ha nem ülsz előtte, csak megy egymagában?

Amit belinkeltem az az alaplapod hivatalos! weboldalának a linkje.

Itt meg tudod nézni hogy hívják a processzor foglalatot, hány memória foglalatod van, milyen videokártya foglalatod van stb.

Meg tudod nézni, hogy a gyártó milyen processzorokat támogat beletenni az alaplapodba.

Le tudod tölteni az alaplapod kézikönyvét

Le tudsz tölteni az alaplapodhoz BIOS-t


Szóval ezért linkeltem a hivatalos weboldalt, hogy olvasgasd és tanulgass

2014. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!